Fölényes győzelem, sok kapott góllal

2017.07.16. 21:39

Jól sikerült a magyar női vízilabda-válogatott bemutatkozása vizes vb-n, 20-11-re győzte le Japánt a C csoport első fordulójában. Könnyed játékkal nyertünk, de a következő meccsekre intő lehet a tizenegy bekapott gól a lelkes, de játéktudásban szerény ázsiai válogatott ellen.

A két csapat június elején Kínában a Kunshan Kupa negyeddöntőjében találkozott egymással, a magyarok akkor fölényes, 15-6-os győzelmet arattak, így a házigazdák számára kötelező volt a siker.

Az első negyedben Bujka Barbara nyitotta a gólok sorát, négyig jutottunk el a nyolcadik perc végére, éppen a legvégén kaptuk az első gólt. Ekkor még nem úgy tűnt, hogy ennyit fogunk kapni. A második negyed is remekül kezdődött, nagyon gyorsan eljutottunk a tíz gólig, viszont az utolsó percekben kicsit belelazultunk a meccsbe és Japán 12-4-re zárkózott.

A győzelmünk, sőt a fölényes győzelmünk egyetlen pillanatig nem volt veszélyben és a harmadik harmadban megint összeszedettebben védekeztünk, ekkor csak két gólt kaptunk, viszont megint lőttünk ötöt, így az utolsó játékrészre már tizenegy gólos vezetéssel, 17-6-tal fordultunk.

Sokan, köztük magyar kapitány Bíró Attila is azt várta a csapattól, hogy szorosabb emberfogással és hasonló jó játékkal hozzuk le az utolsó nyolc percet, de aztán beindultak a japánok és a meccs legtöbb gólját kaptuk, ötször mattolták a csereként beállt Kasó Orsolyát, miközben mi csak négy gólig jutottunk. Vagyis elveszítettük a negyedet, de 20-11-re sikerült hozni a meccset.

Egy hosszú út első állomásán elfogadható eredményt értünk el, de a koncentráción még lesz mit javítani a következő meccsekre. A legközelebbi már kedden eljön, amikor a franciák ellen folytatjuk, akik 17-2-re kaptak ki a hollandoktól. Várhatóan az is könnyed meccsnek ígérkezik, de hátul jobban kell majd figyelni.

Erre hívta fel a figyelmet Bíró Attila is, a kapitány így értékelt a meccs után: „Nem volt olyan rossz, de sokallom a 11 bekapott gólt, a lányok az utolsó negyedben kapott sok góllal megnyomták a holnapi úszóedzést. Jó volt ez a japán csapat, a hibákat ki kell elemezni, a kapuscserék is bejátszhattak. Fel kell készülnünk ebből a meccsből az előttünk álló feladatokra.”

Női torna, C csoport, 1. forduló

Magyarország-Japán 20-11 (4-1, 8-3, 5-2, 3-5)

Gólszerzők: Bujka 5, Keszthelyi, Tóth I. 4-4, Szilágyi, Antal, Gurisatti 2-2, Czigány 1, illetve Jamamoto, Arima 4-4, Inaba 2, Kajama 1

Hollandia-Franciaország 17-2 (7-0, 5-0, 3-1, 2-1)