nem indult1950
 nem indult1938
 nem indult1934
 nem indult1930
A horvát szövetség ugyan már 1912-ben megalakult, de az érdemi munkát csak 1993-ban kezdte el. Az első jelentősebb sikerre sem kellett sokat várni, hiszen az 1996-os kontinensvetélkedőre csoportelsőként jutottak ki Sukerék, többek között az olaszokat is megelőzve. Az angliai tornán a csoportküzdelmek során a törököket (1-0) és a dánokat (3-0) is megverték, majd a portugáloktól egy "tétnélküli" meccsen szenvedtek sima háromgólos vereséget.

Ezt a későbbiekben minden bizonnyal megbánták,

mert így a második helyen jutottak tovább és a negyeddöntőben a németekkel kellett mérkőzniük, míg a portugáloknak a csehek jutottak. Klinsmann és Sammer góljára aztán csak Suker tudott válaszolni, így a horvátok búcsúzni kényszerültek.

A 2000-es selejtezőkben csak egyszer kaptak ki, de a három döntetlen mellett elért négy győzelem kevés volt a továbbjutáshoz. A szerbek és az írek mögött a harmadik helyen végeztek.