A bevándorlók 11-e mindenkit lenyomna
További Cikkek cikkek
1. Mesut Özil
Özilt az Európa-bajnokság alatt is többször megszólták, hogy miért nem a török válogatottban játszik, pedig világéletében Németországban élt, ott is született, török családjának 3. generációs tagja Németországban. Mindkét szülő Törökországból származik. Özil nemcsak magának szerzett hírnevet, hanem a városának is, Gelsenkirchenben elkerítettek egy kis helyet neki, ahol a kis Özil megtanulta a labdarúgás alapjait. Sikertörténete az egész német nemzetet inspirálta. Duran Uzunur, a büszke nagyapa elmondta, amikor 36 évvel ezelőtt megérkezett, tárt karokkal várták és volt munkalehetőség, de a gyárbezárások miatt ez mára megszűnt. Mesut Özil szerint a helyi fiataloknak nagyon kevés a lehetőségük.
A Real Madrid játékosa, és ragaszkodik ahhoz, hogy Németországért játszik mert itt született és itt nőtt fel.
2. Sami Khedira
Khedira csakúgy, mint Özil, a német válogatott és a Real Madrid játékosa. A középpályás 1987-ben született Stuttgartban, édesapja tunéziai, édesanyja német. Öccse, Rani szintén futballozik, a VfB Stuttgart utánpótláscsapatában. Khedira a Stuttgart előtt a TV Oeffingenben kezdte karrierjét, 2010-ben 12 millió euróért szerződött a madridiakhoz, spanyol kupát egyből meg is nyerte Mourinho kezei alatt.
3. Mario Balotelli
1990-ben Palermóban született, Thomas és Rose Barwuah ghánai bevándorlók fiaként. Háromévesen a Balotelli család fogadta örökbe, így Concesióba költözött. Az olasz állampolgárságot 2008. augusztus 13-án kapta meg, az akkori törvény kimondta, hogy azt csak a 18. életévüket betöltöttek kérvényezhetik. 2006 nyarán már olyan klubok érdeklődtek iránta, mint a Liverpool, Chelsea, Barcelona és a Manchester United. A Barcelonához elment próbameccsekre, három találkozón nyolc gólt szerzett, de az állampolgárság miatt nem igazolták le.
Az Internazionale azonban 3 évre megszerezte Super Mariót. A ghánai válogatotttól 2007-ben érkezett a meghívás, de visszautasította, mert tervei között az olasz válogatott szerepelt. Az U21-es olasz csapatba rögtön, a 18. születésnapja betöltése után meghívták. 2010-ben végül a Manchester City vette meg, a 2012-es Eb-n ezüstöt nyert az olaszokkal. A ghánaiak még nem adták fel, hogy a sznobnak titulált Balotelli válogatottjukban játsszon.
4. Zlatan Ibrahimovic
A svéd válogatott legmeghatározóbb csatára bevándorlók gyermekeként Svédországban, Malmöben született. Édesanyja Horvátországból, édesapja Bosznia-Hercegovinából származik. Az első csapata hatévesen az FK Balkan volt, 1995-ben a Malmö FF-hez szerződött. Az Ajax, Juventus, Internazionale és Barcelona csapatát megjárt Zlatan végül az AC Milanhoz került. 2008 és 2009-ben a Serie A-ban az év labdarúgója lett. Holland, spanyol és olasz szuperkupát is nyert az akkori csapataival.
5. Mario Gomez
Mario Gomez García 1985-ben Riedlingenben született, de a közeli Unlingen sváb faluban nőtt fel. Édesapja Pepe Gomez, aki Spanyolország déli részéről, Albuñánból származik, édesanyja a német Christel Roth. Gomez spanyol-német kettős állampolgár, így lehetősége lenne akár spanyol színekben is játszani, de a németek mellett döntött. 17 éves kora óta ott van a német utánpótláscsapatokban. 2003-ban a VfB Stuttgart amatőrcsapatában kezdte karrierjét, majd egy év múlva a nagycsapatban is debütált. A német válogatottban 2007 óta játszik, ugyanakkor az év német labdarúgója lett. A válogatottal Eb-ezüstöt nyert 2008-ban, 2009-től a Bayern München csatára.
6. Karim Benzema
A franciák csatára algériai származású, ugyanis mindkét szülője odavalósi. 1987-ben, Lyonban született, a Bron Terraillonban kezdett focizni. Az Olympique Lyonhoz 1996-ban került, a felnőttek között 2004-ben mutatkozott be. Felmenői miatt 2006-ban meghívták az algériai válogatottba is, de Benzema elutasította őket. A francia válogatottba 2008-ban került be, és a szintén algériai Zinadine Zidane-nal sokszor hasonlították össze. A Lyonnal 2008-ban francia kupát nyert, 2009-ben a Real Madrid szerződtette le.
7. Vedran Corluka
A horvát válogatott hátvédje bosnyák származású. A jugoszláv Derventában született 1986-ban, de hatévesen el kellett menekülniük, ugyanis szerb nacionalisták Corluka családjára rágyújtották a házat. A horvát válogatott tagja, de tiszteli szülőföldjét, a mai napig pénzzel segíti Derventát. A Dinamo Zagreb, a Manchester City és a Totthenham Hotspur csapatát is megjárt Corluka 2007-ben horvát kupát nyert, 2009-ben vesztes döntőt játszott az angol ligakupában. A horvát színekben 2006-tól játszik. Jelenleg a Bayer Leverkusené.
8.Jerome Boateng
Berlinben született és nőtt fel. Édesanyja német, édesapja a ghánai Prince Boateng, aki 1981-ben abban a reményben hagyta el Ghánát, hogy Németországban tud tanulni, de végül lemezlovas és pincér lett belőle. Jerome a Bayern München játékosa, de játszott már a Hertha Berlin, Hamburg és a Manchester City együtteseiben is. 2009-től német válogatott, a 2010-es vb-n ezüstöt nyert. Unokabátyja, Robert Boateng szintén futballista volt, de ő a ghánai válogatottban lépett pályára.
9. Rafael Van der Vart
A hollandok középpályásának spanyol az édesanyja, Chiclana de la Frontera Cádizból származik, édesapja holland. Az Ajax, Hamburg, Real Madrid csapataiban játszott már, jelenleg a Tottenhamé. Holland bajnok és spanyol Szuperkupa-győztes, 2004-ben Eb-bronzérmes, 2010-ben világbajnoki ezüstérmes volt.
10. Marko Devics
Az ukrán válogatott csatára ukrán-szerb állampolgár. 1983-ban, Belgrádban született. Először jugoszláv állampolgárságából szerb és montenegrói lett, abból később a szerb maradt meg. Végül 2008-ban felvette az ukrán állampolgárságot is, így a 2012-es Eb-n már új hazája válogatottjában léphetett a pályára. Ukrán gólkirály volt 2008-ban, jelenleg a Sahtar Donyeckben játszik.
11. Ibrahim Afellay
Marokkói származású, de a holland válogatott középpályásaként játszik. A tehetséges Afellay azonnal szemet szúrt a marokkói és a holland szövetségi kapitányoknak, ezért mindkét fél azonnal megkereste. Afellay végül a holland válogatott mellett döntött és 2007-től játszik ott. A PSV Eindhovenben Dzsudzsák csapattársa volt, 2011-ben a Barcelona szerződtette.
Források: Wikipédia/nso/Guardian