Az utolsó pillanatban ütött gól hozta a rekordot

február 21., 12:19 Módosítva: 2017-02-21 22:41:35
0
0 hozzászólás

Vincent Trotchek öt másodperccel a végső sípszó előtt ütött góljával nyert St. Louisban a Florida ezzel ötmeccses idegenbeli sorozatát zárta le hibátlanul, ilyen hosszú idegenbeli sorozata nem volt még a franchise történetében. A sikerrel a Panthers az Atlantic harmadik helyére lépett fel, kipöckölve a továbbjutó helyről a Torontót.

Szólj hozzá! teljes bejegyzés

A 45 éves NHL-hokis leckét adott lazaságból és játékintellgenciából

február 18., 10:43 Módosítva: 2017-02-21 22:41:36
75
2 hozzászólás

Nem véletlenül minden idők egyik legponterősebb NHL-hokisa Jaromír Jágr, a cseh hokis 45 évesen is váratlan húzásokra képes, főleg, ha egy kicsit rutintalan védővel találkozik.

2 hozzászólás teljes bejegyzés

Crosby: 1000

február 17., 10:52 Módosítva: 2017-02-18 10:08:18
0

A Pittsburgh hosszabbításban nyert a Winnipeg ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján.

Nem figyelt rá a bíró, odacsapott a bottal

február 15., 10:10 Módosítva: 2017-02-18 10:08:20
4

A harmadik harmad közepén ért véget Antoine Vermette számára a szerda hajnali NHL-meccs. Az Anaheim a Minnesota otthonában játszott és 1-0-ra vezetett, amikor a pálya közepén bedobás következett.

Mike Smith utolérte Habibulint és Brizgalovot

február 14., 14:54 Módosítva: 2017-02-18 10:08:20
0

Az Arizona kapusa, Mike Smith franchise rekordot ért azzal, hogy 21. meccsén nem kapott gólt a Coyotes kapujában. A vendégek kapusa 36 védést bemutatva szezonbeli második, pályafutása 21. hibátlan teljesítményével zárt. Utóbbival beérte a klub örökranglistájának élén két korábbi orosz elődjét, Nyikolaj Habibulint és Ilja Brizgalovot.

Bárdként suhintott a hokiütővel

február 13., 09:44 Módosítva: 2017-02-13 14:06:42
7

Nagyon csúnya szabálytalansággal rontotta a Detroit az amúgy sem remek hangulatát. A vasárnapi NHL-meccsen a Minnesota vendégeként kapott ki 6-3-ra a Red Wings, Gustav Nyquist pedig hosszabb eltiltásra számíthat brutális szabálytalansága után.

Negyvenhat éve nem volt ilyen sorozat az NHL-ben

február 10., 14:59 Módosítva: 2017-02-13 09:38:11
0

A Washington elég simán győzte le a Verizonban a Detroitot, ezzel sorozatban a 11. hazai meccsét nyerte meg, T.J. Oshie és Nicklas Bäckström is 3-3 pontot hozott össze. A Capitalsnak ez a harmadik lehosszabb ilyen sorozata 2010-ben 13, 2016-ban 12 győztes meccsig jutott. A Capitals most hat gólig jutott, és ezzel már sorozatban tíz olyan meccsnél jár, amikor legalább öt gólt ütött. Ilyenre pedig a Boston 1971-es, tizenegy meccsen át tartó sorozata óta nem volt példa az NHL-ben.

Gólt szerzett, pedig már a kispadon ült

február 10., 10:19 Módosítva: 2017-02-13 09:38:12
4

Elő szokott fordulni a jégkorongban, hogy valaki véletlenül saját kapujába juttatja a korongot, de olyan esetre, ami péntek hajnalban Ottawában történt, az NHL idén 100 éves történetében sem sűrűn akadt példa.

Nem ért véget a Chicago kétéves átka

február 9., 11:00 Módosítva: 2017-02-13 09:38:12
3

Jól érezték meg az NHL szervezői, hogy érdemes lesz egyedül a Minnesota-Chicago meccset rendezni csütörtök hajnalban, mert egy egészen kiváló, a végsőkig kiélezett találkozón vagyunk túl, amelyen oda lett a Wild franchise-rekordot érő hazai veretlenségi rekordja. A Minnesota egyetlen pillanatig sem vezetett a meccsen, a Chicago 2015. január 11-e óta nem nyert rendes játékidőben a Wild ellen.

Vadászat a Capitalsra

február 8., 14:18 Módosítva: 2017-02-08 14:18:33
3

A Washington 5-0-ra verte a Carolinát az NHL szerda hajnali fordulójában. Ez sorozatban a 10. győzelme a Capitalsnak a Verizon Centerben. Ráadásul egy másik rekord: a Washington az első csapat 1990 óta (Calgary Flames), amely kilencszer egymás után, hazai jégen ötgólos, vagy annál nagyobb arányú győzelmet ér el. Alekszandr Ovecskin pályafutása 95. győztes gólját ütötte, amivel a 12. lett az örökrangsorban.

A Boston Bruins kirúgta edzőjét

február 7., 14:55 Módosítva: 2017-02-07 14:55:12
2

Bostonban vérfrissítésre van szükség. Ezt a mendszment gondolhatta így, mert helyi idő szerint kedd délelőtt felmondták a főedző, Claude Julien szerződését. A szakember a legrégebbi egy csapatnál dolgozó edző volt, 2007-ben vette át Bostont, 2011-ben Stanleyt nyet, 2013-ban döntőbe jutott.

A San Jose csatára is az ötszázasok klubjában

február 3., 15:04 Módosítva: 2017-02-03 20:54:55
0

Nyolcból öt csapat nyerte meg idegenbeli meccsét az NHL legutóbbi játéknapján. Így folytatta remek idegenbeli szereplését a New York Rangers, a Winnipeg és az Ottawa is. A Rangers Chris Kreider hosszabbításban ütött góljával verte a Buffaló. Kreider egymás után harmadik szezonjában érte el a 20 gólos határt. Az Ottawában Mark Stone (2+1) és Erik Karlsson (0+3) ért el három pontot. A Winnipegben pedig Mark Scheifele volt a hős, 51 meccsen elért 53 pontjával (25+28) csapata legjobbja jelenleg.

A nap, amikor Ovecskin lehagyta Wayne Gretzkyt

február 2., 12:27 Módosítva: 2017-02-03 20:54:56
7

Nicklas Bäckström három pontos meccsén a Washington sorozatban nyolcadszor nyert hazai jégen. Alekszandr Ovecskin az 550. gólját ütötte ezzel az örökrangsorban már egyedül áll a 27. helyen, Ron Francist előzte le. De van egy másik lista, amelyet kivételesen nem Wayne Gretzky vezet. Ez az emberelőnyös gólok száma, amelyben 204-ig jutott a Great One. Ovecskinnek a mostanival együtt már 205 van, az első Dave Andreychuk 274-gyel.

A Minnesota franchise-rekordot döntött

február 1., 14:05 Módosítva: 2017-02-01 14:05:59
3

Nagyszerű sorozatokat gyárt ebben a szezonban a Minnesota Wild. A nyugati konferenciát 71 ponttal vezető csapatnak már volt egy 12 meccses veretlenségi sorozata, most pedig klubrekordot állított fel azzal, hogy az utolsó 14 idegenbeli meccsének mindegyikén szerzett pontot (12-0-2).

Három hazait is lenulláztak

január 26., 10:09 Módosítva: 2017-01-26 10:10:00
4

Nagyon rossz napjuk volt a vendéglátóknak az NHL csütörtök hajnali játéknapján. Nem elég, hogy mind a négy kikapott saját közönsége előtt, háromnak még a gólütés sem ment. A négy meccs gólkülönbsége: 2-13. És akkor a három hős kapus: Frederik Andersen (Toronto, 22 védés, 9. shutout), Steve Mason (Philadelphia, 34 védés, 31. shutout), Cam Talbot (Edmonton, 15. shutout).