McDavid: 100 pont és egy utolsó pillatban ütött gól

3 órája Módosítva: 2017-01-19 12:08:27
0
0 hozzászólás

A hosszabbítás befejezése előtt 2,6 másodperccel, azaz valóban az utolsó pillanatban ütött gólt Connor McDavid, amellyel az Edmonton legyőzte a Floridát. A 2015-ös draft 1/1-ese, minden idők legfiatalabb csapatkapitánya a 15. gólját szerezte, előtt még két gólpasszt is adott, és az elsővel elérte 100. pontját, mindehhez 92 meccs kellett neki.

Szólj hozzá! teljes bejegyzés

Kézzel megállította, majd a levegőből bevágta

tegnap, 10:16 Módosítva: 2017-01-18 14:39:38
12
2 hozzászólás

A Minnesota Wild 4-3-ra nyert a New Jersey elleni meccsen, az NHL legutóbbi játéknapján. A gólok sorát az első harmadban a védő Jared Spurgeon nyitotta, szépségdíjas góllal. A csapattárs, Mikko Koivu lövése kipattan a New Jersey kapusáról, éppen Spurgeon elé, aki bal kezével megállította a korongot a levegőben, majd jobbal, egy golfütéssel vágta be.

2 hozzászólás teljes bejegyzés

A Minnesota szétlőtte a liga egyik legjobb kapusát

január 13., 10:58 Módosítva: 2017-01-18 10:17:24
3

A szezon előtt még arról beszélgettek a szakértők, hogy a Montreal idén nagyon jó lehet, de ezt csakis egy nagyon jó Carey Price-szal lehet végigcsinálni. Nem megy rosszul a Canadiensnek, hiszen vezeti az Atlanticot, de az utóbbi idő nagyon sok gólt kapott. Januárban 4 győztes és két vesztes meccsen van túl, viszont 20-22 kettes gólkülönbséggel, amelyet most a St. Paulban bekapott hét gól rontott erre a mérlegre.

Alekszandr Ovecskin túl az 1000. ponton

január 12., 11:26 Módosítva: 2017-01-12 12:18:33
3

Alekszandr Ovecskin újabb mérföldkőhöz érkezett az NHL-ben, miután megszerezte 1000. és 1001. pontját. A Washington Capitals orosz sztárja a címvédő Pittsburgh elleni 5-2-es győzelem során az első és a második gólt ütötte. Ovecskin 880 meccsen 546-szor talált a hálóba, emellett 455 gólpassza volt.  A 31 éves játékos az NHL történetében a 84., aki elérte az 1000 pontot. Ovecskin az első harmad 35. másodpercében szerezte az első gólját.

Luongo és Ovecskin szenzációs rekordja

január 10., 10:57 Módosítva: 2017-01-10 10:59:38
3

Négy meccset játszottak kedd hajnalban az NHL-ben de szinte mindegyik történt valami, amit igazán mérföldkőnek lehet nevezni. Talán Alekszandr Ovecskiné a hangzatosabb, hiszen a liga legjobb góllövőjének felajánlott díj névadóját, Maurice Rocket Richardot érte utól a gölütők örökrangsorában, de Roberto Luongo produkciója még ezt is felülmúlja.

Nyolc perc alatt vágta be élete első mesterhármasát

január 9., 15:23 Módosítva: 2017-01-09 15:23:11
4

A Chicago 5-2-re győzte le a Nashville-t az NHL legutóbbi játéknapján. A harmadik harmad közepéig szoros, 2-2 volt a meccs, aztán jött a a 22 éves fiatalember, Ryan Hartman, akinek ez a harmadik idénye a Blackhawksban, de gólt csak ebben a szezonban tudott szerezni. 51:49-nél jött az első, majd nyolc percen belül még kettő. Ezzel klasszikus mesterhármast ért el és nagyon érdekes. hogy a Chicago elmúlt 22 idényében, csak Patrick Sharp és Dustin Byfuglien volt csak képes egy harmadban három gólt ütni.

Elmaradt a columbusi rekorddöntés

január 6., 11:45 Módosítva: 2017-01-06 11:45:45
0

Tizenhat győzelem után, a 17. nem jött össze, a Columbus durva vereséget szenvedett a Washington otthonában az NHL péntek hajnali játéknapján. Ezzel odalett a lehetőség, továbbra is a Pittsburgh 1992–1993-as idényében elért rekord marad még egy ideig.

Jaromir Jágr és Patrik Laine is hős volt hajnalban

január 5., 12:49 Módosítva: 2017-01-05 12:49:15
3

Egészen parádésan szerepel továbbra is Patrick Laine, aki mminden bizonnyal az év újonca lesz, a 21. gólját (bár, mondjuk az 1/1-es Auston Matthews 20-szal követi) is bevágta és csak a pittsburgh-i Sidney Crosby áll előtte 26 góllal. Jaromir Jágr ismét lépett egyet a halhatatlanság felé, gólpasszt adott a meccsen, pályafutása 1136. asszisztját és ezzel már egyedül áll az ötödik helyen. A Panthersben Keith Yandle a 700. meccsét játszotta és ez volt neki sorozatban az 590. alapszakasz meccse.

Már csak egyre a rekordtól a Columbus

január 4., 12:59 Módosítva: 2017-01-04 12:59:08
3

Megvan a Columbus sorozatban 16. győzelme is, így már csak egyre került a Pittsburgh rekordjától, amelyet 1993 március 9. és április 10. között állított fel. A Washington úgy nyert, hogy a Toronto már 4-2-re, 5-4-tr is vezetett, Alekszandr Ovecskin karrierje 19. overtime-os gólját ütötte, ezzel beérte Jaromir Jagr-t az örökrangsorban. Ovecskin még egy rekordot állított fel.

A St. Louis nyerte a Winter Classicot

január 3., 09:57 Módosítva: 2017-01-03 09:57:30
2

A St. Louis Blues 4-1-re verte a Chicago Blackhawks csapatát NHL hétfői játéknapján. A nyitott pályás Winter Classicon a hazai együttesben Vlagyimir Taraszenko a harmadik harmadban 1-1-es állásnál kevesebb mint két percen belül kétszer talált a kapuba. A negyedik gólt Alexander Steen üres kapuba lőtte, írta az MTI. Van videó is a meccsről

7,6 másodpercre sztárt csináltak a szertárosból

január 2., 13:14 Módosítva: 2017-01-03 11:21:38
353
7 hozzászólás

Nagy, de tényleg csak pár másodpercig tartó pillanatokat élt át a Carolina Hurricanes felszerelési menedzsere, akit kapusként neveztek be a Tampa Bay elleni meccsre.

GettyImages-630740380
7 hozzászólás teljes bejegyzés

Egyszerűen megállíthatatlan a Columbus

2016. december 30., 10:00 Módosítva: 2017-01-02 11:20:01
0

Sorozatban 14. győzelmét arra a Columbus Blue Jackets az NHL legutóbbi játéknapján, ez holtversenyben minden idők harmadik leghosszabb szériája. Az ohiói csapat ezúttal a Winnipeg Jets otthonában nyert 5-3-ra, írta az MTI.

Az NHL történetben egymást követő 15 sikert két csapat ért el, a New York Islanders az 1981/82-es idényben, illetve a Pittsburgh Penguins a 2012/13-asban, míg a rekordot szintén a Pittsburgh tartja sorozatban 17 győzelemmel, amelyet az 1992/93-as szezonban ért el.