Előd
7 °C
16 °C

Szabó Gabriella triplázott 500 méteren

2013.09.07. 18:09

Szabó Gabriella volt a Szolnokon zajló kajak-kenu országos bajnokság szombati napjának legeredményesebb versenyzője, miután három győzelmet is begyűjtött az 500 méteres döntők során.

A Honvéd kajakosa egyesben, Kovács Katalinnal párosban, majd a négyes tagjaként is aranyérmes lett. Szabó a múlt heti, duisburgi világbajnokságról két elsőséggel tért haza, 1000 méter párosban és az 500 méteres négyes vezérevezőseként is aranyat nyert, míg az ob-n ez már a negyedik sikere, pénteken ugyanis 1000 méter egyesben is ő volt a legjobb.

A férfiaknál a kajakos Tóth Dávid két számban diadalmaskodott szombaton: előbb egyesben, majd Kammerer Zoltánnal, Kulifai Tamással és Pauman Dániellel négyesben.
A vasárnapi zárónapon a 200 és 5000 méteres futamokat rendezik a viadalon.

Eredmények:
500 m:
férfiak:
--------
K-1:
1. Tóth Dávid (Vasas) 1:42.810 perc   
2. Kammerer Zoltán (Graboplast-Győr) 1:43.560   
3. Schenk Áron (Vasas) 1:44.640  
K-2:
1. Kammerer, Hérics Dávid (Graboplast-Győr) 1:32.410   
2. Pintér Márk, Kulifai Tamás (Vasas) 1:33.120   
3. Noé Milán, Noé Bálint (Váci Hajó) 1:33.330   
K-4:
1. Kammerer, Tóth, Kulifai, Pauman Dániel (Graboplast-Győr, Vasas) 1:22.090   
2. Molnár Péter, Sík Márton, Boros Gergely, Bán Kristóf (Tiszaújváros, EDF Démász-Szeged, Atomerőmű SE, FTC) 1:22.290   
3. Kucsera Gábor, Kugler Attila, Schenk, Pintér (FTC, Vasas) 1:22.700
C-1:
1. Mike Róbert (KSI SE) 1:53.940   
2. Vajda Attila (EDF Démász-Szeged) 1:54.250  
3. Nagy Péter (Graboplast-Győr) 1:55.060  
C-2:
1. Nagy, Lantos Ádám (Graboplast-Győr) 1:46.690   
2. Devecseri Ádám, Hajdu Jonatán (Dunaferr) 1:47.390   
3. Kiss Tamás, Korisánszky Dávid (Csepel) 1:48.100  
C-4:
1. Széles Gábor, Nagy, Lantos, Varga Dávid (Graboplast-Győr) 1:38.450   
2. Bozsik Attila, Fürdök Gábor, Horváth Gábor, Vajda (EDF Démász-Szeged) 1:39.460  
3. Kiss, Korisánszky Péter, Korisánszky D., Jakus Zoltán (Csepel) 1:39.830

nők:
----
K-1:
1. Szabó Gabriella (G4S-Honvéd) 1:58.040   
2. Medveczky Erika (KDSE) 1:59.180  
3. Kárász Anna (EDF Démász-Szeged) 2:00.980  
K-2:
1. Szabó G., Kovács Katalin (G4S-Honvéd) 1:44.540   
2. Vad Ninetta, Kárász (KSI, EDF Démász-Szeged) 1:45.250   
3. Medveczky, Csay Renáta (KDSE, Graboplast-Győr) 1:46.750  
K-4:
1. Szabó G., Medveczky, Szabó Petra, Szilvásy Nóra (G4S-Honvéd , KDSE, Mezőgép) 1:37.230   
2. Kozák Danuta, Katrinecz Rita, Malcsiner Eszter, Szabó Ágnes (UTE, Szolnoki Sportcentrum) 1:38.380  
3. Vad, Bara Alexandra, Tóth Dzsenifer, Horváth Noémi (KSI) 1:39.610  
C-2:
1. Lakatos Zsanett, Takács Kincső (Graboplast-Győr) 2:06.940   
2. Balla Virág, Pogány Nikolett (Graboplast-Győr, Szolnoki Sportcentrum) 2:21.380   
3. Langer Laura, Aibester Noémi (Lágymányos) 2:26.420