Norvég bajnokot vert a Fradi
A Ferencváros négy góllal legyőzte a norvég Larvik csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában, szombaton Dabason.
A norvég bajnokcsapat kezdett jobban (2-4), de Kovacsics Anikó vezérletével fordított az FTC (6-5). Holland légiósai, Laura van der Heijden és Danick Snelder góljaival némileg ellépett az előző idényben BL-negyeddöntős vendéglátó (13-10), amely Faluvégi Dorottya találataival őrizte meg a különbséget a szünetig (18-15).
A szünet után a spanyol Nerea Pena lövései is pontosabbá váltak, és mivel Van der Heijden továbbra is eredményesen kézilabdázott, a védekezésben is javuló FTC már a hajrát megelőzően eldöntötte a meccset (33-27).
Bár Kristine Breistol irányításával felzárkózott a Larvik (35-32), lelkes közönsége kitartó buzdítása mellett megérdemelten győzött a Ferencváros.
A Larvik legeredményesebb játékosa Kristine Breistol volt, aki 15 lövéséből kilencet gólra váltott.
A Ferencváros jövő vasárnap a német Thüringer HC vendégeként folytatja BL-szereplését.
Női BL, 2. forduló, C csoport:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Larvik (norvég) 37-33 (18-15)
A Ferencváros gólszerzői: Van der Heijden 10, Kovacsics 8, Faluvégi 6, Pena 5, Mészáros, Márton, Snelder 2-2, Schatzl, Jovanovic 1-1
vasárnap játsszák:
B csoport: Brest Bretagne (francia)-Győri Audi ETO KC 15.00