A legjobbkor jött a legjobb játék a kézi vb-n
További Kézilabda cikkek
- „Ki merik mondani, hogy tényleg érmet akarnak” – bécsi út a cél női kéziseinknek az Eb-n
- Ukrajna kiütésével hangolt a debreceni Eb-meccsekre női kézilabda-válogatottunk
- A címvédő Veszprém 52 gólt dobott a vendégének
- Győzelemmel hangoltak női kéziseink a hazai rendezésű Európa-bajnokságra
- A Plock ismét nem bírt a Veszprémmel, a bakonyiak 250. BL-győzelmét jelentette a hazai diadal
A magyar női kézilabda-válogatott a gyengébb kezdés, és a norvégok valamint a svédek elleni vereség után most azzal a Lengyelországgal játszott, amelyiktől a 2015-ös vb-n kikapott (24-23), ezzel el is úszott az olimpiai részvétel.
Görbicz Anita még az elutazás azt nyilatkozta, hogy erre a meccsre készültek igazán, lényegében a visszavágásra. A mieink kapitánya, a dán Kim Rasmussen a lengyelektől érkezett, ott megváltoztatta a játékot, kifejezetten sikeres volt, hiszen kétszer egymás után lett vb-negyedik.
A lengyeleknek volt nagyobb a tét, mert ha kikapnak, akkor nekik véget is ért a torna - nekünk pedig volt javítási lehetőségünk -, noha egy nem várt győzelemmel kezdtek, és 33-30-ra megverték a svédeket.
ELSŐ FÉLIDŐ:
Kettővel elléptek a lengyelek, gyorsan befogtuk őket, onnan fej-fej mellett haladtak a csapatok, 8-8-nál egy kvázi vízilabdás góllal egyenlített Kisfaludy, mert két védő szorításában ejtette-ívelte a labdát a bal felsőbe. Érdekes gól volt, ráadásul kipattanó után lőtte, és a szerencse érezhetően mellénk pártolt.
Onnan három magyar gól jött (11-8), miközben Bíró Blanka hetest is védett, nem sikerült a lábai között elpattintani a labdát.
A félidő végére Kovacsics látványos betörései - pontosan odament, ahol a kapitány kérte - és megoldásai a félidőig is kitartottak, így 13-11-re vezettünk. A játékrész hajrájában majdnem egy komplett Fradi-sor volt a pályán, csak Bódi volt a Győrből. Kovacsics egyik oldalán Zácsik, a másikon Háfra, beállóban Mészáros. A szélen Schatzl.
A nagy roham
A második félidő 5-1-es magyar rohammal kezdődött, Klivinyi Kinga hatalmas bombáira mozdulni sem tudott a lengyel kapus, Schatzl a szélről nem hibázott, Bíró jól védett, és az indításai is sikeresek voltak. Ebben az időszakban volt a legkompaktabb a játékunk, és amihez nyúltunk bejött, egyértelmű Rasmussen akarata és tudása érvényesült. Nem utolsósorban, most látszott igazán, mennyire ismeri a riválist.
A 43. percben kialakult a legnagyobb különbség, és 24-16-nál már érezni lehetett, hogy nem lehet gond.
A 45. percben, amikor Kisfaludy a legjobb lengyel, Kudlacz arcára ütött és piros lappal kiállították, fordulópont lehetett volna, de a magyar fal továbbra is kemény volt, és mivel az ellenfél a vezérét veszített átmenetileg. A szélről pedig továbbra is remekül lőtt Schatzl valamint Bódi, nem volt kérdés a meccs kimenetele.
A vége 31-28 lett, akkor már nagy rohanás volt a pályán, kevésbé védekeztek a csapatok. Kudlacz visszajött, de már nem volt esélye, hogy elkerüljék a vereséget. Lukács és Zácsik is gólt lőtt a hajrában.
Csehország az utolsó csoportbeli rivális, ellenük dől el pénteken hattól, melyik helyen megyünk tovább. Az pedig később derül ki, melyik rivális jön az A-csoportból, ahonnan eddig Románia, Spanyolország valamint Franciaország jutott tovább, de még nem ismert, milyen sorrendben.
Magyarország-Lengyelország 31-28 (13-11)
- Bietigheim-Bissingen, 1700 néző, v.: Alpaidze, Berezskina (oroszok)
- lövések/gólok: 49/31, illetve 48/28
- gólok hétméteresből: 2/2, illetve 4/2
- kiállítások: 8, illetve 2 perc
- Magyarország: Bíró - Bódi 5, Kovacsics 8, Szekeres 1, Kisfaludy 2, Klivinyi 3, Schatzl 4.
- Cserék: Görbicz 5, Mayer, Szucsánszki, Háfra 1, Szöllősi-Zácsik 1, Mészáros, Kovács A., Lukács 1
(Borítókép: Lukasz Laskowski /PressFocus / MB Media / Getty Images Hungary)