Kezdődik a Vas megyei kosárháború

2008.05.28. 16:46
A férfi kosárlabda bajnoki döntőben először találkozik két Vas megyei együttes. Minden a szombathelyi Falco sikerét ígéri, ezért nyerhet a Körmend.

Szerdán kezdődik az UNIQA férfi kosárlabda-bajnokság döntője, a történelem során először két Vas megyei csapat részvételével. A Falco KC az első, a Polaroid Lami-Véd-Körmend negyedik címét szerezheti.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban az alapszakasz-győzelemért járó pályaelőny mellett az is a Szombathely mellett szól, hogy az elődöntőben 3-1-re verte az Albacompot.

A rivális körmendiek ellenben csak az ötödik meccsen verekedték be magukat a végjátékba, miután vasárnap egyetlen ponttal, 66:65-re diadalmaskodtak a címvédő Szolnok csarnokában.

Remeklés alapszakaszban, rájátszásban

A Falco kimagasló, 21-5-ös győzelmi mérleggel zárta az élen az alapszakaszt, majd a negyeddöntőben 3-0-ra kkisöpörte a Nyíregyházát. Ezt követte a fehérváriak elleni 3-1, azaz Srecko Szekulovics együttese eddig csak egyszer kapott ki a rájátszásban.

A túloldalon Krivacsevics Dragoljub tanítványai 14-12-vel hetedikek lettek a szezon első fázisában, így kedvezőtlen pozícióból kiindulva verték 3-1-re a Dombóvárt, majd következett a Szolnok elleni krimi.

A hat MK-diadalukkal kupaspecialistaként számon tartott körmendiek 1987-ben, 1996-ban és 2003-ban nyerték meg az NB I-et.

Hazai ellenfelek mindkét oldalon

A csata érdekessége, hogy a körmendiek edzője, Krivacsevics Dragoljub Szombathelyen volt játékos, míg a Falco legjobb játékosa és csapatkapitánya, Kálmán László korábban játszott Körmenden is.

Annak ellenére, hogy az idei eredményeket figyelembe véve egyértelműen a Falco az esélyesebb, a körmendiek mellett szólhat, hogy januárban még annak is örültek volna, ha bejutnak a rájátszásba, most meg már döntőt játszanak, így nincs veszíteni valójuk.

Bárhogy alakul a párharc, a rendezőknek külön figyelmet kell fordítaniuk a szurkolókra, akik finoman fogalmazva sincsenek a legjobb barátságban egymással.

A döntő menetrendje

május 28.: Falco KC-Szombathely - Polaroid Lami-Véd-Körmend 19 ómájus 31.: Körmend-Szombathely 19június 3.: Szombathely-Körmend 19