Eurochallenge-kupa: súlyos Atomerőmű-vereség

2011.11.29. 19:03

Az Atomerőmű 45 pontos vereséget szenvedett az orosz Nyizsnij Novgorod vendégeként a férfi kosárlabda Eurochallenge Kupa negyedik fordulójában.

Az újonc Atomerőmű egy győzelemmel és két vereséggel utazott a hasonló mérlegű Nyizsnij Novgorodhoz, amelyet meglepetésre simán legyőzött otthon a nyitókörben (83-72).

Az oroszok a nyitónegyed derekán már tízpontos előnyben voltak (12-2). A második szakaszban még nagyobb fölénybe kerültek, a nagyszünetben már 44-20 volt az állás.

A fordulás után eldőlt a találkozó: Völgyi Péter együttese a 27. percben harmincpontos hátrányba került, innen pedig már nem volt visszaút.

Az 1/3-as győzelem/vereség mérleggel álló Atomerőmű egy hét múlva a lett Ventspilst fogadja.