Talmácsi utolsó, de szerzett 3 pontot

2009.08.16. 14:55
A Moto GP-ben versenyző magyar világbajnok a 13. helyen ért célba a Cseh Nagydíjon, ezzel a Brit GP-hez hasonlóan ismét pontszerző. Sikerült ugyanez az ő helyén motorozó balatonringes Németh Balázsnak is, aki 14. lett.

Talmácsi Gábor szokás szerint az utolsó helyről rajtolt a brünni futamon, és szokás szerint több versenyzőt is megelőzött, mire az első kanyarba fordult a mezőny. Mögéje került Malandri, Vermeulen és Canepa is, de tapasztaltabb versenyzőtársai csakhamar sorra megelőzték, a 16. helyen motorozott, egyre növekvő hátránnyal.

A futam harmadánál-felénél már látszott, ahhoz, hogy a legutóbbi Brit Nagydíjhoz hasonlóan pontszerző helyen végezzen - az esős futamon többen is hibákat követtek el, a 12 . pozícióban zárt, a szezon során először voltak, akik mögötte értek célba -, az kellene, hogy valaki bukjon, vagy leálljon alatta a gép.

Ez meg is történt, előbb Jorge Lorenzo borult fel, majd Mika Kallio és Marco Melandri akadt össze előbbi hibájából, bukásuk után kis híján összeverekedtek.

Casey Stoner távollétében két klasszis, Valentino Rossi és Jorge Lorenzo csatázott az első helyért. A sokszoros olasz bajnok előbb elhúzott, de Lorenzo nem hagyta magát, hét körrel a vége előtt nagyon felzárkózott, sőt eggyel később előzött is. Óriási csata következett, de nem tartott sokáig, Lorenzo nem bírta a feszültséget, el- és kiesett. Ezek után nem volt, aki utolérje Rossit, a 2. helyen Dani Pedrosa zárt.

Németh Balázs - akit Talmácsi helyére szerződtetett a Balatonring - a két pontot érő 14. helyen ért célba a 250 kcm-es kategóriában. A 21 éves sportoló pályafutása első vb-pontjait szerezte, többeket megelőzött, a másik magyar, Tóth Imre is mögötte végzett, a 17. helyen. A viadalt az időmérőn is legjobb olasz Marco Simoncelli nyerte meg nagy csatában megelőzve honfitársát, a Team Toth csapatot erősítő Mattia Pasinit.

A 125 kcm-eseknél a spanyol Nicolas Terol győzött, a pontversenyben vezető honfitársa, Julian Simón, illetve az olasz Andrea Iannone előtt.