35 motort előzött le az új Rossi a 3. helyért

2011.10.16. 07:08

Szenzációs verseny volt az ausztrál MotoGP-nagydíj Moto2-es kategóriájának versenye, amit Alex De Angelis nyert meg Stefan Bradl és Marc Marquez előtt.

Az első és a második az utolsó körig harcolt, az olasz ekkor előzte meg a németet, majd megúsztak egy ütközést: Bradl hátulról meglökte De Angelist, de mindketten nyeregben maradtak, a sorrend nem változott a célig.

A futam szenzációja nem ez, hanem az utolsóként, 38. helyről induló Marc Marquez volt. A tinédzser spanyol az egyik szabadedzésen balesetetet okozott, ezért a mezőny legvégére sorolták a rajtnál, ám így is harmadiknak futott be.

Az első körben 22 motor mellett ment el, 16.-ként kezdte a második kört, az ötödik fordulóra már az első tízben volt. Claudio Cortit hét körrel a leintés előtt előzte meg a dobogóért. Nem véletlen, hogy Marquez tehetségét már most a kilencszeres világbajnok Valentino Rossiéhoz hasonlítják.

Marquez fantasztikus motorozása után csak három ponttal van lemaradva a világbajnokságban Bradltől.