Hihetetlen rekordot döntött Márquez a MotoGP-ben

2019.08.10. 15:43

A szezonban hetedszer, pályafutása során viszont már 59. alkalommal nyert időmérőt a MotoGP-ben, vagyis a legmagasabb szintű motorverseny-kategóriában a 26 éves Marc Márquez, aki ezzel megdöntötte Mick Doohan 1998 óta fennálló rekordját.

Márquez ráadásul körrekorddal nyerte meg az ausztriai időmérőt a Red Bull Ringen, 4 tizeddel előzve a második legjobb időt motorozó Fabio Quartararót. Eleinte Maverick Viñales tempója fenyegette Márquez első rajthelyét, de ő csak megközelíteni tudta honfitársát, majd amikor Márquez 1:23,027-es pályacsúcsot ment, eldőlt, hogy senki nem veheti fel vele a versenyt.

A szombati időmérő nagy nap volt a ducatis Francesco Bagnaiának és a Hondás Nakagami Takaakinak is, akik az 5-6. rajthelyeket elcsípve eddigi legjobb MotoGP-eredményüket érték el időmérőn.