Olimpia 2004

Lövészéremben reménykedve

Bátorfi és Tóth megkezdi a párosversenyt

2004. 08. 15., 23:08 | Frissítve: 2004. augusztus 16., hétfő 01:17

Hétfőn fél kilenckor bemutatkozik negyedik csapatunk is, az éremre esélyes magyar női vízilabda-válogatott. A légpuskások között az Európa-bajnok Sidi Péter meglepetésre készül, hasonlóan Cseh Lászlóhoz, aki száz háton a hetedik idővel került a fináléba. A Bátorfi, Tóth páros is érdekelt az asztaliteniszben, és ha érmet akarnak, akkor kötelező a győzelem számukra első találkozójukon.

Korán kell ébrednie a magyar női vízilabda-válogatottnak, hiszen első mérkőzésükön helyi idő szerint fél tízkor kell medencébe ugraniuk az amerikaiak ellen. Nem vár könnyű összecsapás a 2001-ben Európa-bajnok társulatra, mert a legutóbbi világbajnok ugyancsak a csoportelsőségre, egyszersmind az olimpiai aranyra is pályázik.

Mi lesz a nap meglepetése?
 19
 42
 3
 3
 9

Az ébredés receptje

A mieink a Világligában büntetőkkel maradtak alul a tengerentúliakkal szemben, az utolsó felkészülési tornán szintén döntetlen lett a két együttes meccse, noha Primászék már négy góllal is vezettek. A vízilabdatornán egyértelműen a miénk, a B jelű négyes az erősebbik, mind a négy csapat - Kanada és az Oroszország még az érdekelt - esélyes lehet a végső diadalra is, ebből adódóan valamennyi meccsnek kiemelkedő jelentősége van. A magyarok képesek a győzelemre, ehhez Faragó Tamás már adott is használható tanácsokat.

Úszásban Cseh László a hetedik idővel jutott a száz hát döntőjébe. A madridi Európa-bajnokságon aranyérmet szerző Cseh érme hatalmas meglepetés lenne, pontszerzésében azonban lehet bizakodni. Az aranyért várhatóan az amerikai Peirsol és Krayzelburg csatázik, de ebbe a japán Moromi és az ausztrál Welsh is beleszólhat.

Sidi az Eb-arany után olimpiaira céloz

A mieink közül az előfutamokban bemutatkozik 200 pillangón Kolozár Dávid, 200 gyorson Hosszú Katinka, mindkettőjüktől komoly eredmény lenne, ha egyáltalán a legjobb tizenhat között biztosítanák helyüket. Nem úgy, mint a 200 mellen olimpiai bajnok Kovács Ágitól, aki mostanában kedvenc számának a 200 vegyest tekinti, amelyiknek az előfutamait ugyancsak hétfőn bonyolítják le. Az sem lenne meglepő, ha a keddi döntőben az érmekért lenne csatában.

A sportlövészetben a légpuskásoké a terep, így Sidi Péter is ott lesz a lőállásban, remélhetőleg a két órakor kezdődő nyolcas döntőben is. A komáromi versenyző kétszeres Európa-bajnok ebben a számban, és mivel nem hitelesített körülmények között már lőtt jobbat, mint az érvényben lévő világcsúcs, feltétlenül az esélyesek között említhető. Vetélytársa azonban akad szép számmal, köztük az amerikai Jason Parker, a kínai Li Csie, de a német Krebs is említhető.

A Bátorfi, Tóth páros is bekapcsolódik

Az ökölvívók között a hatvankilós, Eb- és vb-bronzérmes Káté Gyulára elsőre nem vár kellemes rivális, hiszen a dél-koreai Baik Jong Szub az ötödik volt a világbajnokságon. Káté sikere ettől függetlenül prognosztizálható.

Az asztaliteniszező Bátorfi Csilla, Tóth Krisztina páros is bekapcsolódik a versenybe, a negyedik fordulóban a Statisztikában játszó, horvát Boros Tamara és társa, Vajda Kornélia lesz az ellenfelük. Ha nyernek, akkor a negyedik helyen kiemelt szingapúri párossal mérkőzhetnek a négybe jutásért. (A Sydneyben negyedik helyezett Bátorfiékat a hatodik helyre rangsorolták.)

A férfi kézisek második győzelmükre készülnek

Férfi kézilabda-válogatottunk az Egyiptom elleni siker után ezúttal Brazíliával találkozik, és a jó kezdés után szinte kötelező a jó folytatás, bár korántsem szabad lebecsülni a brazilokat, hiszen Argentína előtt jutottak ki a játékokra, ők pedig a legutóbbi vb-n alaposan megnehezítették a mieink dolgát.

Az evezős futamokat a viharos szél miatt elhalasztották, így Haller és Bencsik legkorábban kedden evezhet, feltéve, ha az időjárás engedi.

N;
hirdetés