Magabiztosan jutottak tovább úszóink

Hárman az esti középdöntőkben

2004. 08. 18., 11:13 | Frissítve: 2004. augusztus 18., szerda 11:32

Magyar szempontból felemás volt az athéni olimpia ötödik napjának délelőttje az uszodában. Kovács, Cseh és Kerékjártó is továbbjutott a délutáni középfutamokba, míg Mutina és Bodrogi búcsúzni kényszerült.

A szerdai úszóprogram a női 100 méteres gyorsúszás előfutamaival kezdődött. Ebben a számban Mutina Ágnes futamában a hatodik helyen végzett, így nem jutott tovább. 58.10-es ideje összetettben a 38. helyre volt elég. A 200 méteres férfi hátúszás negyedik előfutamában állt rajthoz Bodrogi Viktor. A huszonegy esztendős százhalombattai versenyző az egyes pályán úszva az utolsó helyen végzett (2:03.16 perccel összesítésben a huszonnegyedik lett) és nem jutott a középdöntőbe.

A 200 méteres mellúszás utolsó előfutamában indult a szám címvédője, Kovács Ági. Sydneyi bajnokunk százötven méterig vezetett, az utolsó hosszon visszavett a tempóból, de így is biztosan jutott tovább, másodikként csapott a célba. A győztes amerikai 2.26.61-el nyert, Kovács 2.26.93-al jutott a középdöntőbe. Ez az eredmény összetettben a negyedik időt jelentette.

Reményi és az orvosok
A számban indult volna Reményi Diana is, aki a tavalyi barcelonai világbajnokságon a döntőbe jutott. Utána azonban bordasérülést szenvedett és több hónapnyi vizsgálat után sikerült csak megállapítani, hogy eltörött a bordája. Emiatt hónapokat kellett kihagynia, így nem tudott volna felkészülni, ezért nem indult.

A 400 méter vegyesen bronzérmes Cseh László futamát magabiztosan megnyerve, a legjobb idővel (1:59.50 p) jutott be a 200 m-es vegyesúszás esti elődöntőjébe. Kerékjártó Tamás 2:01.75-tel futamában hatodik lett, ezzel összesítésben a 14. helyen jutott tovább.