Polgár Judit: Több mint fantasztikus siker

2015.11.21. 22:43 Módosítva: 2015.11.22. 18:35

A pontszámok alapján jobban rangsorolt Azerbajdzsán volt Magyarország ellenfele az izlandi sakk Európa-bajnokság utolsó előtti versenynapján. Vagyis nem a magyarok voltak a párharc esélyesei, ezek után 3,5-0,5-re verték el riválisukat.

Az alaphangot ezúttal is Rapport Richárd adta meg, aki a második táblán játszva világossal nyert. Almási Zoltán Naiditschot múlta felül sötéttel, így már 2-0-ra vezettünk. Lékó Péter döntetlenje a csapatgyőzelmet jelentette, és egyben azt is, hogy Berkes Ferenc nyugodtan folytathatta a negyedik táblán a partiját, és végig remekül játszva hozta a pontot.

Fantasztikus napunk volt az eddigi legnehezebbnek ígérkező ellenféllel szemben – kezdte értékelését Polgár Judit, a férfi csapat szövetségi kapitánya.

"Berkes Fecó a tegnapi veresége után már a nyitásban stabil előnyt csikart ki. Közben Rapport Ricsi kiegyensúlyozott állásban átvette a kezdeményezést, ellenfele időzavarban összeomlott, így Ricsi ismét győzött! Ez óriási lendületet adott a többieknek is. Almási folytatta a sort, és az utolsó két fordulóban elért győzelme után a harmadik játszmáját is megnyerte. Lékónál döntetlen végjáték jött ki, Péter meg is tartotta. Minden elképzelést felülmúlva, fantasztikus győzelmet arattunk Azerbajdzsán ellen!

Magyarország a második helyről várja a záró fordulót, a tornát két pont előnnyel vezető oroszokkal kell játszani.

A záró forduló vasárnap, magyar idő szerint 12 órakor kezdődik. Az oroszok elleni döntetlen szinte biztosan bronzérmet jelentene. Egy győzelemmel viszont akár az arany is meglehetne, ami óriási eredmény lenne.

• 8. forduló, férfiak. Azerbajdzsán – Magyarország 0,5 – 3,5.
  • Shakhriyar Mamedyarov (2743) – Lékó Péter (2708) ½-½,
  • Rapport Richárd (2693) – Tejmur Radjabov  (2739)  1-0, a meccset itt újra átélheti
  • Arkadij Naiditsch (2689) – Almási Zoltán (2689) 0-1, a meccset itt megnézheti
  • Berkes Ferenc (2648) – Eltaj Safarli (2657) 1-0.

Állás a 8. forduló után:  1. Oroszország 14 pont, 2. Magyarország 12, 3. Franciaország 11, 4. Örményország 11, 5. Grúzia 11, 6. Németország 11, 7. Hollandia 11.