Búcsúzott az elsőként kiemelt Szafina

2009.03.19. 10:47

Nagy lehetőséget hagyott ki Dinara Szafina, aki három szettben szenvedett vereséget a nyolcadikként rangsorolt fehérorosz Viktoria Azarenkától. Idén már másodszor kerülhetett volna a világranglista élére. Ehhez döntőt kellett volna játsznia.

Roger Federer három játszmában nyert a chilei Fernando González ellen. A 27 éves svájci 27. meccsét nyerte Indian Wells-ben, ezzel beérte Pete Samprest és Leyton Hewittot, ami a győzelmek számát illeti.

Andy Murray simán jutott tovább, ellenfele, Tommy Robredy a második játszma közepén feladta a meccset. Novak Djokovics is negyedöntős, két rövidítésben véget ért szettben verte a svájci Wawrinkát. Tovább menetel Ivan Ljubicic, a horvátok veterán játékosa. Ljubicic ebben az esztendőben csak a zágrábi tornán és az Australian Openen tudott egy körnél többet menni, de két győzelmet sehol sem aratott 2009-ben. A tornán már a harmadik kiemeltet búcsúztatta, Andy Murray ellen folytatja a negyeddöntőben.

Eredmények:

Férfiak, nyolcaddöntő: Federer (svájci, 2.)-Gonzalez (chilei, 17.) 6:3, 5:7, 6:2 Djokovics (szerb, 3.)-Wawrinka (svájci, 16.) 7:6 (9-7), 7:6 (10-8) Murray (brit, 4.)-Robredo (spanyol, 15.) 6:2, 3:0-nál Robredo feladta Del Potro (argentin, 6.)-Isner (amerikai) 7:6 (7-4), 7:6 (7-3) Roddick (amerikai, 7.)-Ferrer (spanyol, 12.) 7:6 (7-5), 3:6, 6:3 Verdasco (spanyol, 10.)-Kohlschreiber (német) 6:4, 3:6, 6:1 Ljubicic (horvát)-Andrejev (orosz, 22.) 4:6, 7:6 (7-5), 7:6 (7-4)

Nők, negyeddöntő: Azarenka (fehérorosz, 8.)-Szafina (orosz, 1.) 6:7 (4-7), 6:1, 6:3 Zvonarjova (orosz, 4.)-Wozniacki (dán, 9.) 6:4, 6:2