Öt meccslabdáról nyert Rafael Nadal

2009.03.19. 14:49 Módosítva: 2009.03.19. 14:50

A 4,5 millió dollár összdíjazású Indian Wells-i tenisztorna férfi nyolcaddöntőjében a spanyol világelső Rafael Nadal és az argentin David Nalbandian találkozott. Korábban kétszer játszottak, mindig az argentin nyert. Nadal most visszavágott mindkét vereségéért.

Korábban még szettet sem nyert a világranglista-14. Nalbandian ellen, ez a találkozó is így indult. A dél-amerikai brékelőnybe került, 6:3-ra hozta a játszmát.

A másodikban már 5:3-ra vezetett, Nadal a meccsben maradásért szervált. Négy labdája volt ekkor a győzelemhez, de a 22 éves klasszis mindet hárította. 5-4-nél Nalbandian a győzelemért szervált, ismét volt egy meccslabdája, ám Nadal ezt is visszaverte, 5-5 után pedig rövidítésig jutottak. Nadal azt 7-5-tel húzta be, és egyenlített.

A döntő játszma már nagyon sima lett, Nalbandian összeomlott, 6-0-ra veszített. 2 óra 54 perc alatt végeztek, miután kezdésük bő két órát csúszott, hajnal negyed 3-kor hagyták el a stadiont.

A lelátón mintegy 1000 néző maradt a korábbi 16 ezerből, de a Los Angeles Tiimes tudósítása szerint így is szenzációs volt a hangulat.

A negyeddöntőben Nadal ellenfele a szintén argentin Juan Manuel Del Potro lesz.

Férfiak, nyolcaddöntő: Nadal (spanyol, 1.)-Nalbandian (argentin, 14.) 3:6, 7:6 (7-5), 6:0.
A negyeddöntő párosítása: Ljubicic-Murray, Verdasco-Federer, Nadal-Del Potro, Djokovic-Roddick