Czink tovább menetel Charlestonban

2009.04.17. 09:54

Nagy csatában, vesztett állásból fordított Czink Melinda. Végül 138 perc alatt 3:6, 6:4, 7:5 arányban nyert a torna 4. kiemeltje, az orosz Nagyja Petrova ellen. Az elődöntőbe jutásért a francia Marion Bartoli lesz majd az ellenfele.

Czink Melinda három játszmában győzött a negyedik helyen kiemelt orosz Nagyja Petrova ellen az egymillió dollár összdíjazású, charlestoni salakpályás női tenisztorna nyolcaddöntőjében.

A világranglistán 82. magyar játékos négyszer is elvette 13 ászt ütő riválisa adogatását, s végül 2 óra 18 perc alatt verte meg a viadal 2006-os bajnokát, aki jelenleg tizedik a WTA rangsorában.

"Azt írta e-mailben, hogy a mérkőzés elején egy kicsit izgult, utána azonban megnyugodott, és sikerült felvennie a ritmust ellenfelével" - mondta az MTI érdeklődésére édesapja, Czink István. - Főleg gyorsaságban tudott lépést tartani Petrovával, pedig nem volt egyszerű, mert nagyon ritkán játszik top tízes teniszezővel. Az utolsó szettben már ő irányította a játékot, annak ellenére is, hogy riválisa 5:3-ra vezetett. Onnan sikerült fordítania."

Czink István még hozzátette: Melinda sokszor veszített az utóbbi időben döntő szettben, szoros meccsen, de most végre felé billent a mérleg nyelve. Czink Melinda a negyeddöntőben a hatodikként rangsorolt francia Marion Bartolival (13. a világranglistán) találkozik.

Nem jutott be a negyeddöntőbe a hazai közönség előtt szereplő Venus Williams. A végső sikerre is esélyes volt világelsőt nagy meglepetésre a német Sabine Lisicki győzte le két játszmában.

Eredmények, nyolcaddöntő: Czink Melinda-Petrova (orosz, 4.) 3:6, 6:4, 7:5, Vesznyina (orosz)-Kutuzova (ukrán) 7:6 (7:4), 7:5, Razzano (francia, 13.)-Zvonarjova (orosz, 3.) 1:1-nél Zvonarjova bokasérülés miatt feladta, Gyementyjeva (orosz,1.)-Lepchenko (amerikai) 6:1, 6:1, Lisicki (német, 16.)-V. Williams (amerikai, 2.) 6:4, 7:6 (7-5), Wozniacki (dán, 5.)-Peng (Peng, kínai, 10.) 6:3, 6:4, Bartoli (francia, 6.)-Oudin (amerikai) 6:4, 6:1, Cibulkova (szlovák, 7.)-Rogyionova (orosz) 6:7 (6-8), 6:2, 6:3.

A 220 ezer dollár összdíjazású barcelonai salakpályás női tenisztorna nyolcaddöntőjében: Suarez Navarro (spanyol, 5.)-Loit (francia) 6:2, 7:5, Safarova (cseh)-Errani (olasz, 7.) 6:3, 6:3, Schiavone (olasz)-Vaidisova (cseh) 6:2, 6:3, Malek (német) - Cohen-Aloro (francia) 5:0-nál Cohen-Aloro combizom-sérülés miatt feladta.