Gyerekmunkabotrányba keveredett az Apple
Az Apple elismerte, hogy a 2008-as gyerekmunkabotrány (akkor legalább 25 esetben derült ki, hogy a cégnek bedolgozó kínai gyárakban gyerekeket dolgoztatnak) után ismét hasonló ügybe keveredett: ezúttal egy közelebbről meg nem nevezett ázsiai gyárról derült ki, hogy ott gyerekmunkások szereltek össze Mac gépeket és iPodokat. Valószínűleg ismét Kínáról van szó, bár a cégnek dolgoznak még tajvani, szingapúri, fülöp-szigeteki, malajziai és thaiföldi gyárak is a kontinensen.
Egy másik kínai Apple-bedolgozó gyárban február elején történt tömeges n-hexán-mérgezés 62 dolgozót érintett, akkor a vizsgálat kiderítette, hogy a kínai elektronikai óriásgyárak (több százezer fős városok épülnek ilyen gyárak köré, ahol mindenki ugyanannak a cégnek az alkalmazottja, gyakorlatilag a cégé a város) nem tartanak be semmilyen munkaügyi előírást, és heti több mint 60 órában dolgoztatnak, a 23 ezer forintnak megfelelő helyi minimálbér töredékéért. A kínai törvények egyébként 49 órában határozzák meg a heti maximális munkaóraszámot.
Az Apple-t és más nagy nyugati elektronikai cégeket többször érte már kritika, hogy olyan cégekkel dolgoztat, ahol nyílt titok a gyerekmunka, a munkavédelmi előírások semmibe vétele, a mérgező anyagok használata és a hasonló szabálytalanságok. A munkások papírjait és a balesetekről készülő jegyzőkönyveket rendszerint meghamisítják.