A japán szervezők azt ígérik, a meccseket 3d-s formában fogják majd közvetíteni a világ nagy stadionjaiba, ahol a drukkerek ugyanazt a meccset láthatják, mint a helyszíni nézők, csak a hús-vér játékosok mozdulatait életnagyságú hologramok adják majd elő.
A technológia a szemüveg nélküli 3d-s megjelenítésre már most is elérhető, a technikai kihívást inkább a méretek és a minőség adja. Minden egyes nézőnek személyre szabva kell a szemeihez eljuttatni a dupla kamerák által felvett két képet, ami az agyat átverve három dimenziós kép érzékelését eredményezi. Ehhez minden nézőre a fejmozgást követő szenzorokat kell állítani, hogy az eléjük vetített képet a rendszer mindig pontosan úgy tudja küldeni, hogy az ne essen szét.
Problémát jelent a 3d-s filmek nézésekor ma is sokaknál jelentkező rosszullét, de a CNN-nek nyilatkozó kutatók szerint ezt a hátralevő 12 év alatt valahogy majd csak megoldják.
A tervek szerint a hagyományos, tévés közvetítéshez 200 nagy felbontású kamerával vennék a mérkőzéseket, és a tévénézők maguk választhatnák meg, hogy milyen nézőpontból szeretnék követni az eseményeket. A japán mérnökök azt ígérik, átültetik a fociba azt a Forma 1-es közvetítésekből ismert megoldást is, amikor a pilóta (illetve az egyes játékosok) szemszögéből látja a néző a pályát, illetve a sok kamera lehetővé teszi a Mátrix óta népszerű bullet time trükköt is, amikor a kép megmerevedik, és a kamera körbejárja az akciót.
Optimista szakértők szerint a terv ambiciózus, de nem elérhetetlen, a pesszimisták szerint viszont amíg egy olyan egyszerű problémát nem sikerült megoldani, mint a vuvuzelák fülsértő hangjának kiszűrése a közvetítés hangjából, felesleges a hologramos közvetítés ábrándját kergetni.