A Twitter után néhány nappal a Google is bejelentette, hogy bevezeti a felhasználói tartalmak országonkénti blokkolását, egyelőre a Blogger blogszolgáltatásnál. A rendszer megpróbálja megállapítani a felhasználói nemzetiségét ip-cím alapján, aztán ha jogsértő tartalom miatt hivatalos megkeresés érkezik hozzájuk, azt csak az adott ország júzerei elől tüntetik el, nem törlik végleg.
Így a cég érvelése szerint valójában növekszik a szólásszabadság, hiszen nem kell törölni például egy thaiföldi királyt kritizáló üzenetet (ez az országban felségsértésnek számít és a törvény bünteti), elég azt a thai felhasználók elől elrejteni. Hasonló a helyzet például a holokauszt tagadásával, amit egyes országokban törvény büntet, máshol pedig belefér a véleményszabadságba. Kínában pedig a Tibet és Tajvan függetlenségével, a Falun Gong szektával, vagy a tienanmen téri eseményekkel kapcsolatos bejegyzéseket érintheto főleg a szabályozás, az országban ugyanis tilos a hivatalos állami verziótól eltérő véleményt megfogalmazni.
A rendszert a Google úgy építi ki, hogy mindenki a saját országának megfelelő doménre kapja a blogszolgáltatón megjelenő tartalmakat, így azok szűrését országonként ki-be lehet kapcsolni. Ez azt is jelenti, hogy ha az ember külföldön jár, és internetezik, az adott ország szabályai lesznek érvényesek rá a cenzúrában is – vagyis a rendszert külföldi proxy szerverekkel, VPN-szolgáltatásokkal át lehet majd verni.
A Twitter bejelentése egyébként komoly vihart kavart az online közösségben, és a SOPA elleni tiltakozásul bevetett elsötétítésekkel terveznek demonstrálni a cenzúra ellen.