A doménbrókerkedés az ezredforduló előtt élte virágkorát, egy-egy jól hangzó webcímért több százezer, vagy akár millió dollárt is adtak az internetes bizniszbe fejest ugró befektetők, az weboldalaikat felfuttatni próbáló cégek. A fillérekért regisztrálható címekkel való kereskedés az egész dotkomlufi jelképévé vált, hiszen a szó legszorosabb értelmében a semmiből lehetett pénzt csinálni vele, csak gyorsan kellett ébredni, és a jól csengő címeket lefoglalni, mielőtt megérkezik rájuk a vastag pénztárcájú kereslet.
Az utóbbi években újra fellendült a nagy internetes összeomlás után szinte teljesen eltűnt doménkereskedelem, 2010-ben a sex.com cím 13 milliós árával világrekord született a műfajban. A DN Journal az év végén összeszedte 2012 legdrágábban eladott dománneveit: a tíz legjobb üzletben gyakorlatilag nulla befektetéssel kaszáltak az eladók összesen több mint 6 millió dollárt. A doménüzletek esetében általában az eladó és a vevő is igyekszik anonim maradni, sokszor azt sem hozzák nyilvánosságra, milyen cégen keresztül történt az adásvétel. Ilyen volt a tavalyi év legdrágább doménneve, az investing.com is, amit új tulajdonosa 2,45 millióért vett meg, hogy befektetésekkel foglalkozó üzleti híroldalt indítson rajta.
Szintén üzleti témájú a második helyezett, a személyi kölcsönökkel foglalkozó, egymillió dolláros persolalloans.com oldal. A harmadik helyre jött be félmilliós árcédulával a top10 egyetlen nem .com végződésű címe, a brit webhosting.co.uk, holtversenyben a freewebsite.com-mal, a challenge.com-mal és a jackpot.com-mal. Érdekesség, hogy a lista tizedik helyén álló, 310 ezer dolláros 60.com címen jelenleg semmilyen oldal nincs, a 325 ezerért megvett bj.com-ra pedig nem építettek semmit, egyszerűen átirányít a cím egy online kaszinó oldalára.