Kínába készül a Call of Duty
További Tech cikkek
- Olyat hibát produkál a Windows, hogy garantáltan mindenki kiugrik a székéből
- Könnyen megeshet, hogy a Google kénytelen lesz eladni a Chrome-ot
- A Huawei hivatalosan is bejelentette, előrendelhető a Mate 70
- Lesöpörheti Elon Musk X-ét a Bluesky, már a Google is relevánsabbnak találja
- Ezek a leggyakrabban használt jelszavak – érdemes változtatni, ha ön is használja valamelyiket
Évek óta a világ legnépszerűbb videojátéka a Call of Duty-sorozat, a minden év novemberében menetrend szerint érkező új epizódok több tízmilliós eladási számokat hoznak, a legutóbbi rész, a Black Ops 2 két hét alatt generált egymilliárd dolláros árbevételt a megjelenése után. A játékot futtató kiadó, az ActivisionBlizzard most új epizódot jelentett be az idei folytatás, a Ghosts mellé. Ez lesz a Call of Duty Online, ami speciálisan, direkt a kínai piacra készül, csak többjátékos verziója lesz, és ingyenesen lesz hozzáférhető, bevételt a pénzért árult, kisebb-nagyobb játékmenetbeli extrák és optikai tuningok fognak majd hozni a tervek szerint.
A játéknak most indult el az első nyilvános tesztje, és ezzel együtt felvetődött a kérdés, vajon miben fog különbözni a kínai Call of Duty a sorozat eddigi részeitől. A játék sztorijában a legutóbbi részekben rendszerint az oroszok voltak a legyőzendő gonosz fél, de Kínában ez politikailag nem venné ki jól magát, és az Activision illetékese is megerősítette, hogy teljesen átírják majd a történetet. Az Activision egyébként nemrég egy 8,2 milliárd dolláros üzlet keretében vásárolta ki saját magát eddigi tulajdonosa, a francia Vivendi médiaóriás portfóliójából. Bár ezzel elméletileg függetlenné vált, az üzletben befektetőként nagy összeggel benne volt, így résztulajdonossá vált Kína legnagyobb internetes cége, a Tencent is. Valószínűleg ennek is köszönhető, hogy megerősödött a kínai piacra irányított figyelem.
Kína ma a világon a legtöbb online játékost tudja felmutatni, de ezen a piacon egészen más módszerek működnek, mint nyugaton. Ezért lesz a Call of Duty Online is ingyenes alapban. A nyugati játékok közül jellemzően olyanok tudtak csak sikert elérni Kínában, amelyek politikailag teljesen semlegesek, mint például a Plants vs. Zombies, az Angry Birds, vagy a World of Warcraft (bár utóbbiból elég sok mindent kivágatott a cenzúra, például az élőholt karaktereket és a csontvázak ábrázolását). A Call of Duty azonban egy modern korban játszódó, véres akciójáték, és mindenképpen szükség lesz benne halomra lőhető ellenségre. A legsikeresebb, ilyen stílusú játék ma Kínában a Glorious Mission, aminek a fejlesztését a kínai néphadsereg szponzorálta, és amiben amerikai katonákra kell lövöldözni. A CNN által megszólaltatott szakértők szerint a kínai Call of Dutyban vagy a japánok lesznek a gonoszok, rájátszva a két ország területvitáira, vagy nemzetiséghez nem köthető tengeri kalózok, vagy Kína ellen lázadó belső ellenség, például ujgurok.