További Tech cikkek
- Könnyen megeshet, hogy a Google kénytelen lesz eladni a Chrome-ot
- A Huawei hivatalosan is bejelentette, előrendelhető a Mate 70
- Lesöpörheti Elon Musk X-ét a Bluesky, már a Google is relevánsabbnak találja
- Ezek a leggyakrabban használt jelszavak – érdemes változtatni, ha ön is használja valamelyiket
- Azonnal cserélje le, ha ilyen routert használ!
A jegyzettömb is hasznos szoftver, amennyiben az egész életünket négy fal között, az otthoni pc előtt töltjük, és még a bevásárlást is futár intézi. Minden más esetre ott az Evernote. Aki nem ismeri, annak elmondjuk, hogy az Evernote az internetre köthető eszközön szinkronizálja a jegyzeteket, hogy mindig kéznél legyenek.
Évek óta használjuk ezt az appot, de csak mostanában döbbentünk rá, hogy milyen lehetőségek rejlenek benne. A biztonság kedvéért lefényképeztünk vele egy névjegyet, nehogy véletlenül elveszítsük. Az app nemcsak felismeri a névjegyen látható információkat, de ha így állítjuk be, akkor automatikusan el is menti az adatokat a telefonunk névjegyzékébe.
Az Evernote és a Linkedin összekötésével minden lementett névjegy rögtön kiegészül a professzionális közösségi hálózatban elérhető legfrissebb információkkal.
Hogy valóban hatékony legyen az Evernote, mindenképpen állítsunk be egy alapértelmezett jegyzetfüzetet, mert akkor a megosztás vagy beküldés pillanatában nem kell elkezdeni azon agyalni, hogy mi is volt a neve az adott témához kapcsolódó jegyzetfüzetünknek. Praktikus a jegyzeteket utólag szortírozni, a megfelelő helyre menteni. Mobilon a Settings/General/Notebooks menüpont alatt, a számítógépes appban a kiválasztott jegyzetfüzetre jobb gombbal nyomva, a beállításokat választva tudjuk kijelölni az alapértelmezett helyet.
Csak egy kattintás
A tartalmak lementését segíti a böngészőkbe telepíthető Evernote Clipper nevű kiterjesztés, ezzel egyetlen gombnyomással tudunk szöveget, képet vagy linkeket küldeni a jegyzetfüzetünkbe. Az emaileket sem kell kikopizni, mert az Evernote generált nekünk egy saját címet, és elég erre továbbítani a későbbi feldolgozásra szánt leveleket. Ezt a címet a fiókbeállításunkban találjuk meg. Természetesen az emailek is az alapértelmezett postafiókban landolnak, de ha az email tárgyábe beillesztünk egy @ jelet, és mögé egy már létező jegyzetfüzet nevét, akkor ezzel át tudjuk kirányítani az adott tartalmat.
Rendkívül hasznos tippet adott vállalati hatékonyság szakértője, Michael Hyatt: ha az Evernote címével iratkozunk fel a hírlevelekre, akkor garantáltan nem lesz a postaládánk szeméttel. Nála olvastuk azt is, hogy érdemes minden fogyóeszközünkről fényképet lementeni, például a nyomtató toneréről, és arról, hogy az eszközeinkbe milyen elemet kell venni, mert így mindig megfelelő típust választunk. De akár egy jól sikerült frizuránk fotója is elfér a jegyzetek közt, hogy segítséget tudjunk adni a fodrásznak.
Színekbe kódolva
Teljesen hétköznapi Post-it cetlikkel is rendszerezni tudjuk a tartalmainkat, az Evernote-ban ugyanis meg tudjuk adni, hogy melyik szín melyik jegyzetfüzethez tartozik. Csak azt kell megjegyezni, hogy mondjuk a kék cetlire mindig munkaügyi dolgokat, a rózsaszínűre mindig személyes információkat firkantsunk fel.
Az Evernote a könyvborítókat is felismeri, körbevágja, és úgy menti el, hogy ne legyen rajta a fotón más zavaró információ.
Ilyen sok hasznos tanáccsal felvértezve könnyű eljutni oda, hogy már túl sok a jegyzetünk. Ebben az esetben érdemes kijelölni az összetartozó feljegyzéseket, hogy egy gombnyomással kattintható tartalomjegyzéket készítsünk róluk.
A számítógépekre és a mobilokra egyaránt érdemes letölteni az Evernote Skitch nevű appot, hogy hatalmas nyilakkal és feliratokkal mutassunk rá a lényegre.
Másra is használja az Evernote-ot? Ossza meg velünk a trükkjeit!