Óriási jelentőségű pert nyert a Microsoft
Személyiségi jogi és adatvédelmi szempontból nagyon komoly jelentőségű pert nyert meg a Microsoft az amerikai igazságügy-minisztérium ellen. A bíróság kimondta, hogy az állam nem kényszerítheti a céget, hogy az amerikai hatóságoknak hozzáférést biztosítson a külföldön levő szervereihez. Ez minden egyes felhőszolgáltató (vagyis nagyjából minden nagyobb online cég) számára fontos precedens lehet, ami a felhasználóik adatait védi az állami ügynökségektől. A konkrét esetben egy drogügyben folyó nyomozáshoz lett volna szükség olyan adatokra, amik a Microsoft egyik Írországban levő szerverén vannak. A cég megtagadta a hozzáférést, a minisztérium perelt, és vesztett (viszont valószínűleg fellebbezni fog, és a legfelsőbb bíróságig megy az üggyel).
Az ügyben több konkurens cég is kiállt a Microsoft mellett, például az Amazon, a Cisco, sőt az ősellenség Apple is. Az ítélet után azt nyilatkozták, ez nagy győzelem a személyes adatok védelme szempontjából, mivel a globális cégek felhasználói így biztosak lehetnek benne, hogy csak a saját országuk hatóságainak kell felelniük. A konkrét esetben az amerikai hatóságoknak tiszteletben kell tartaniuk egy európai állampolgár digitális jogait.
Az ellenoldalon azonban egyre hangosabbak azok az aggályok, amelyek szerint a felhőszolgáltatások és a titkosító technológiák bűnözők számára nyújtanak biztonságos búvóhelyet az interneten. Abban viszont szinte mindenki egyetért, hogy ideje lenne a vonatkozó amerikai törvényt modernizálni, ugyanis annak alapjai 1986-ra datálódnak, amikor a törvényalkotó még el sem tudott képzelni olyan adatvédelmi helyzeteket és konfliktusokat, amelyek ma mindennaposak az interneten.