A Google is beszáll a csetháborúba
További Tech cikkek
- Olyat hibát produkál a Windows, hogy garantáltan mindenki kiugrik a székéből
- Könnyen megeshet, hogy a Google kénytelen lesz eladni a Chrome-ot
- A Huawei hivatalosan is bejelentette, előrendelhető a Mate 70
- Lesöpörheti Elon Musk X-ét a Bluesky, már a Google is relevánsabbnak találja
- Ezek a leggyakrabban használt jelszavak – érdemes változtatni, ha ön is használja valamelyiket
Iparági pletykák szerint szeptember 21-én debütál a Google legújabb mobilappja, az Allo. Ezt az augusztusban bemutatkozó videótelefonos Duóval együtt jelentette be a cég még májusban, és a lényege, hogy a döcögős Hangouts mellett egy frissebb, korszerűbb és okosabb csetelős appot kínál vele a cég, felturbózva mesterséges intelligenciával és az eddiginél kiterjedtebb titkosítással.
Ne menj sehova, majd én segítek itt helyben
Az Allo egyik legfontosabb újdonsága, hogy szorosan együtt fog működni a Google Asszisztenssel, így az ígéretek szerint az ismerőseinkkel folytatott csetelések közben, rögtön ott a beszélgetésen belül a segítségünkre lesz a virtuális asszisztens, segít kérdések megválaszolásában, információk előkeresésében vagy éppen foglalások intézésében, egyúttal a többi Google-szolgáltatást is beleintegrálva az Allóba.
A Google régi adósságot törleszt ezzel, mert az okosodó csetelős appok utóbbi időbeli felfutásával kezdett nagyon lemaradni a Facebook és más vetélytársak mögött. Márpedig a felszín alatt húsba vágó üzleti kérdésről van szó a Google számára: a felhasználói szokások változásával a felhasználók egyre inkább appokba költöznek a nyílt webről, ami a Google alapját jelentő webes keresés dominanciáját veszélyezteti, ami meg a hirdetési bevételeknek nem feltétlenül tesz jót. Ezért a cég érdeke, hogy minél inkább az új mobilos igényekhez szabja az üzleti modelljét is.
Titkos, de csak ha nagyon akarod
Az Asszisztens bekötése mellett a másik nagyobb újdonság, hogy az Allóban is lesz végpontok közötti titkosítás, vagyis elvileg lehallgatás- és megfigyelésbiztos lesz. Ez viszont alapból ki lesz kapcsolva, csak az Inkongnito módba lépéssel akvitálódik, amiért biztonsági szakértőktől, köztük Edward Snowdentől már meg is kapta a magáét a Google, bár ez is több lesz, mint amit akár a Hangouts, akár a Facebook Messenger kínál jelenleg. (Viszont sokkal kevesebb, mint az alapértelmezetten titkosított WhatsApp vagy Viber.)
A fentiek mellett más funkciókat is kínál majd az Allo, ajánl például személyre szabott okosválaszokat a beszélgetési szokásaink alapján, a "suttogó kiabálás" nevű funkcióval változatható betűmérettel lehet érzékeltetni a hangerőt, és lesznek új matricák más hasonló trendi apróságok is.