A pápa kapcsolatba lépett a világűrrel
Filozófiai mélységű beszélgetést folytatott Ferenc pápa a Nemzetközi Űrállomás (ISS) hatfős legénységével. Az űrhajósokat mindenekelőtt arról kérdezte, hogy hol az „ember helye a világegyetemben.
A történelemben most másodszor beszélt pápa a világűrben tartózkodó űrhajósokkal. Korábban XVI. Benedek pápa 2011 áprilisában a bolygó jövőjéről és a környezeti kérdésekről faggatta az akkori legénységet.
Jó napot vagy jó estét kívánok, mert amikor a világűrben van az ember, ezt sosem lehet tudni
– köszöntötte az űrhajósokat Ferenc pápa a Vatikán egyik terméből, amikor műholdas kapcsolatba lépett velük.
A pápra szerint a csillagászat kérdéseket ébreszt fel bennünk: honnan jövünk, hová megyünk. „Világűrbeli tapasztalataik alapján mit gondol az ember helyéről a világegyetemben?" – kérdezte a katolikus egyházfő Paolo Nespoli olasz űrhajóst.
Randy Bresnik, az ISS amerika parancsnoka azt mondta Ferenc pápának, hogy a legnagyobb öröm a világűrben keringő laboratóriumban dolgozni, mert minden „kissé más perspektívából látható, mint ahogy Isten megteremtette".
A pápa azt kérdezte a három amerikai, két orosz és az olasz űrhajóstól, hogy miben lelik a munkájukban a legnagyobb örömet. Bresnik azt válaszolta: „Az ember nem jöhet fel ide és nem láthatja a Föld leírhatatlan szépségét anélkül, hogy ne érintse meg a lelkét".
A pápa megkérdezte a legénységtől azt is, hogyan értelmezik Danténak azt a megállapítását, miszerint a szeretet mozgatja az univerzumot, írja az MTI.
Alekszander Miszurkin orosz űrhajós azt mondta, hogy az űrben olvasta Saint-Exupéry A kis herceg című regényét, és megragadta, ahogyan a kisfiú a szeretetet értelmezi. „A szeretet ad erőt ahhoz, hogy valaki másért odaadjuk az életünket" – mondta az orosz űrhajós.