Vége a kínai hackerek aranykorának
Cyberbiztonsági hivatal lesz a Fehér Házban, jelentette be pénteken az amerikai elnök. Barack Obama közölte, hogy személyesen nevezi ki a hivatal vezetőjét, akinek irányításával a kormány felveszi a harcot az amerikai komputerhálózatok elleni támadásokkal.
Mind a kormány, mind a katonai intézmények többször is jelentettek cybertámadásokat az elmúlt években. A helyzet komolyságára jellemzően a leendő hivatal mellett a védelmi minisztérium, a Pentagon is létrehoz saját parancsnokságot a hálózati biztonság érdekében, írta a New York Times.
A Pentagon külön kezdeményezéséről az elnök nem beszélt pénteki bejelentésében. Név nélkül nyilatkozó kormánytisztviselők azt mondták, hogy az elkövetkező hetekben Barack Obama alá fog írni egy szigorúan bizalmas rendeletet a parancsnokság létrehozásáról.
Az amerikai elnök bejelentését két hónapon át tartó vizsgálat előzte meg. A vizsgálatot Melissa Hathaway, a Fehér Ház ideiglenes cyberbiztonsági tanácsadója vezette. A tervek szerint az új hivatal fogja össze a dollármilliárdokra rugó erőfeszítéseket, amelyek célja, hogy feltörhetetlenné váljanak a kormány számítógépei, és védve legyenek hálózatai, egyebek mellett azok, amelyek a tőzsdei és a légiirányítási rendszereket működtetik.
2007-ben a Pentagon csaknem 44 ezer hálózati támadási kísérletet jelentett, amelyek a védelmi minisztérium szerint külföldi hadseregek, titkosszolgálatok és egyéni hackerek felől érkeztek. Szakértők szerint leginkább a kínai kormány hackerei próbáltak behatolni az amerikai kormány számítógépeibe.