Az újabb Nokiákkal azonban már a trükkös GSM-szakértőt sem kell felkeresni: a weben számtalan warezoldal, és több legális vállalkozás is szabadulást kínál a szolgáltatózártól.
Törvényesen működik például a nokia-unlock.com, a www.unlock-online.com, a www.remotesimlock.com és a www.unlock-mobile-phone.com. Ezek nem titkos, illegális warezoldalak, hanem bejegyzett, legális vállalatok, amelyek olyan államokban működnek, ahol a szolgáltatózár eltávolítása nem ütközik törvénybe. A szolgáltatásért online, hitelkártyával lehet fizetni, és a Google keresőn fizetett hirdetéseik vannak.
A módszer egyébként pofonegyszerű: Nokia 3510-től felfelé (DCT4-telefonok) a kártyazárt eltávolító kódot adatkábel nélkül, a telefon billentyűzetén is be lehet vinni; a kódot a készülék 15 jegyű IMEI (egyedi azonosító) számából, és a zárat elhelyező mobilszolgáltató azonosító kódjából lehet kiszámítani egy algoritmus segítségével, amelyet a jelek szerint a gyártónak nem sikerült titokban tartani.
A felhasználónak tehát nincs más feladata, mint egy formba beírni a telefon IMEI számát és a mobilszolgáltató nevét, majd megadni hitelkártyaszámát: számláját 15 euróval terhelik, és e-mailben hamarosan megkapja a szükséges kódot, melyet a telefonba táplálva a szolgáltatózár feloldódik. Ez nem mindenütt illegális cselekmény, de az effajta szolgáltatást kínáló oldalak felhívják a felhasználók figyelmét arra, hogy mielőtt megrendelnék a szükséges kódot, tanulmányozzák a helyi törvényeket. Magyarországon számítógépes csalásnak minősül, ha valaki így szabadul meg a kártyafüggőségtől.