Egészen más a helyzet, mint pár héttel ezelőtt: akkoriban még a bluray vagy a hddvd valamelyik újítása csak egy újabb kétségbeesett kísérletnek tűnt a háború megnyerésére, most azonban már a vásárlók igényeit valóban kielégítő fejlesztésekre lehet koncentrálni. Nem százdolláros készülékekkel kell lerohanni az alapvetően tehetősebbek privilégiumaként kezelt piacot - mert aki nagyon árérzékeny, annak úgysincs nagyfelbontású tévéje, akkor meg minek venne újgenerációs lejásztót?
Online élet
A Sony mindenesetre rövidesen piacra dobja első 2.0-ás szabványú bluray-lejátszóját. A BDP-S350-es készülékben lesz ethernet port, ennek ellenére nem tud majd felcsatlakozni a netre, hogy onnan töltsön le bluray-tartalmakat, egészen addig, amíg a japán cég ki nem adja a BD-Live frissítést a modellhez. Az S350-es várhatóan 400 dollárba, mai árfolyamon számolva kábé 70 ezer forintba kerül majd (ha így nézzük, még mindig a PS3 a legolcsóbb bluray-olvasó, mert az se kerül többe, ráadásul abban még merevlemez, meg konzol is van).
A szintén új BDP-S550-es nagyjából 100 dollárral kerül majd többe, viszont az az első perctől kezdve alkalmas lesz az online-tartalomelérésre. Az viszont mindkét lejátszóban közös, hogy már alkalmasak a kép-a-képben-tartalmak megjelenítésére, szóval az akció közben előugorhat a rendező feje, és elkezdheti magyarázni, hogy miért rakta oda azt a robbanást, ahová végül is került.
Érdekesség, hogy bár a Sony a szabvány kidolgozója, a Panasonic már kínál egy ideje olyan készüléket, ami ismeri a kép-a-képbent, meg hogy a friss halott hddvd már 2006 óta kínált internetelérést.