Áttörés a rák gyógyításában?
Ausztrál kutatók áttörésnek számító új lehetőséget fedeztek fel a rák gyógyítására: kutatásaik során arra a következtetésre jutottak, hogy a daganatok genetikailag módosított vérsejtekkel eredményesen kezelhetők.
A rákbetegségekkel foglalkozó melbourne-i McCallum rákkutató központ hétfői beszámolója szerint az új módszer lényege abban áll, hogy a beteg szervezetéből több száz millió fehér vértestet gyűjtenek össze, majd ezeket olyan genetikai eljárásnak vetik alá, amelynek eredményeként képessé válnak a páciens rákbetegségének leküzdésére.
A genetikailag módosított vértesteket visszajuttatják a beteg szervezetébe, ahol - a kutatók állítása szerint - a vérsejtek "csaknem száz százaléka" képessé válik a daganat legyőzésére. Ez az arány jelenleg egy ezrelék.
Mint az AFP beszámolt róla, az új kezelési módszert egyebek közt az emlő-, a vastagbél-, a hasnyálmirigy- és a tüdőrák gyógyításában lehet majd alkalmazni. Az ausztrál kutatók úgy vélik, hogy ha az egereken végzett kísérletek eredményesnek bizonyulnak, az eljárást két éven belül embereken is alkalmazni lehet majd.