Nagy erőkkel dolgozik a YouTube stábja azon, hogy elkészítsék a videómegosztó családbarát verzióját. A SafeTube nevű alkalmazás kidolgozása még folyik, de az alapjait már megteremtették. Elindították a biztonsági központot (safety center), amely minden oldal alján megtalálható, és amely tanácsokat ad az elbizonytalanodott felhasználóknak, akik egyúttal bejelölhetik, hogy milyen problémák aggasztják őket leginkább, amikor videókat nézegetnek.
A YouTube fejlesztését irányító Victoria Grand a Guardiannak nyilatkozta, hogy a cél egy teljesen családbarát változat kidolgozása. "Rengeteg visszajelzést kapunk a YouTube-közösségtől, hogy milyen szavakat kellene szűrni, vannak pornó filtereink, úgyhogy megvannak a módszereink, hogy a 18 éven felülieknek szánt videók egyáltalán ne jelenjenek meg. Az egész úgy lesz elrendezve, hogy a biztonságos tartalmak lesznek a középpontban."
A YouTube a safety center mellett további alkalmazásokkal is segíti majd a filterezést, így a felhasználók elfedhetik a csúnya szavakat, törölhetnek számukra zavaró kommenteket, vagy akár kizárhatnak felhasználókat is. Árnyaltabb lesz a mostani feljelentős technika is, így már azt is bejelölhetjük, miért akarunk megszabadulni valamelyik kommentezőtől. A YouTube kulturális kódoknak megfelelően is szűr majd: a muszlim országokban így például nem lesznek alkohollal kapcsolatos videók, és szerkesztőségünk véleménye szerint a diktatúrák netezői csupa elnyomott embert láthatnak csak, hogy nehogy azt higgyék, máshol jobb. Így sikerülhet kiszűrni az internet eddig fennálló, káros hatásait.
A YouTube-ot birtokló Google algoritmusokkal is dolgozik, amelyek felismerhetik és szűrhetik például a horogkeresztet. A legjobb eredményt valószínűleg a gépi és az emberi erő együttes alkalmazásával lehet elérni. Az utóbbi segítségével figyelembe vehetik a megjegyzéseket, így kerülhetőek el az olyan hibák, mint a tizenéves terhesség hátrányait sokkoló képekkel bizonyító film törlése.
A YouTube foglalkozik a kommentelők megregulázásával is. Ahogy a magyar blogokon is tapasztalható, a kommentelők a világ más tájain is teljesen irreleváns, gyalázkodó megjegyzésekkel lehetetlenítik el a párbeszédet. Megállapították, hogy azoknál az oldalaknál, ahol a közösség ismeri egymást, vagy rendszeresen kapcsolatba kerülnek a neten keresztül, ott kevésbé jellemző ez a mentalitás. Ezért működik normálisan például a Twitter. A videómegosztóban azonban rengeteg, nem rendszeres látogató fordul meg, így a kommentek minősége alacsony.
A fejlesztők jelenleg a leghatékonyabb módot próbálják kikísérletezni: blokkolhatják a felhasználót, a sokszor feljelentett felhasználók a szájt lassabb verzióját érhetik csak el, esetleg kommentjeik csak saját maguk számára látszanak, a közösség nem értesül a hülyeségeikről.