A magyarok szilveszterkor nézik a legtöbb YouTube-videót
Azt ugyan nem tudjuk meg, kilóra mennyi adatot forgalmaz mondjuk a Google keresője vagy a YouTube, az adatok alakulását mértékegység nélkül, egy 0-tól 100-ig terjedő listára normalizálva kapjuk meg, 2009 január elsejéig visszamenőleg.
Így is sok érdekességet lehet kibogarászni a grafikonokról, például azt, hogy Magyarországon az elmúlt két évben 2009 szilveszterén nézték a legtöbb YouTube-videót, vagy hogy a Gmail adatforgalma rendszeresen augusztus huszadikán esik vissza legjobban. Feltűnő még, hogy a Google News adatforgalma Magyarország felé idén nyár közepén hirtelen a duplájára emelkedett, a Google keresőjét pedig tavaly szeptemberben használtuk a legaktívabban.
A cenzúratoplistát egyébként az USA vezeti, utána Brazília és India következik (itt a hihetetlenül népszerű Orkut közösségi oldal húzza fel a számokat). Itt félévente néhány ezer kérelemről van szó. Ezer felett van még Anglia és Franciaország. Magyarország nem szerepel a listán. Ahogyan Kína sem, pedig itt valószínűleg igen magas a Google-cenzúra aránya. A cég azonban a kínai állammal kötött egyezségére hivatkozva nem ad ki adatokat.