
A nyomozás során Harbertre terelődött a gyanú, de ő azt vallotta, egy szarvast ütött el, és úgy tudja, ez esetben nem köteles megállnia és segítenie. Ráadásul, mondta, a jaguárja fekete, a híradások szerint azonban egy mélyvörös autó gázolt, írja a Cnet.
A rendőrség átvizsgálta Harbert számítógépét, többek között webes kereséseit is. A korábbi Google keresőszavak között bizonyítékot találtak arra, hogy a férfi meg akart szabadulni a bűncselekményt okozó autójától. A bankár nem sokkal a gázolás után ugyanis az alábbi szavakra és szókapcsolatokra keresett: "államon kívüli autókereskedések, autóalkatrészek, autós ablaküveg, bejelentési kötelezettség hivatalos szervek felé, autótolvaj", állítja az ügyész. A végső bizonyítékot az szolgáltatta, hogy a férfi rákeresett a "cserbenhagyásos gázolás"-ra is, és minden cikket elolvasott, ami a bűncselekménnyel kapcsolatos.
A bíró csupán három éves börtönbüntetésre ítélte Harbertet, pedig korábban már háromszor kapcsolták le ittas vezetésért. Az elkövető fellebbezett, és a múlt héten mondták ki a jogerős ítéletet.
Nem ez az első eset, hogy egy ítéletben Google-keresések eredményei szerepet játszottak. 2005-ben egy gyilkos keresett rá a "nyak", "törés", "szétroppant" kifejezésekre, 2008-ban egy férjgyilkos nő keresett arra, "hogyan bomlik el egy test a vízben".
