A Baidu részvényeinek értéke 14 százalékkal, 88,49 dollárral emelkedett, részvényenkénti 709,87 dolláros értékre, azaz mintegy 142000 forintra. Mióta a Google januárban először kilátásba helyezte kivonulását az országból, a Baidu részvények értéke több mint 80 százalékkal emelkedett, míg az amerikai keresőcég részvényei 12 százalékot zuhantak.
A Google márciusban vonult ki Kínából, szervereiket elvitték, és felhagytak a Kínából indított keresések találati listáinak cenzúrázásával. A hatóságok erre azzal próbáltak felelni, hogy bizonyos találatok elérését letiltották az ország internetezői számára. A Google és Kína közötti háború hatására a keresőcég a kínai keresőpiac nagy részét vesztette el, méghozzá a Baidu javára. Sok kínai oldal, amely eddig a Google keresőmotorját használta, most átváltott a Baidu motorjára.
A diplomáciai háború azután robbant ki az óriáscég és Kína között, hogy tavaly év végén több, mint száz nyugati nagyvállalatot, köztük a Google-t nagyszabású hekkertámadás ért. A behatolóknak számos titkos dokumentumot sikerült megszerezniük, és a pontos kilétük még mindig ismeretlen. A Google két kínai elitiskolához követte vissza a támadás nyomait, és azzal gyanúsította meg a kormányt, hogy nemcsak tudott az akcióról és elnézte azt, de segítette, pénzelte is a hekkereket. A Kínai kormány mindent tagad, az ügyben pedig még Washington is megszólalt, így az amerikai-kínai diplomáciai hangulat is fagyossá vált.
A Google részesedése Kínában 35,5%-ről 31%-ra esett vissza az elmúlt három hónapban az Analysys internetes elemzőcég szerint. Eközben a Baidu részesedése 58,4%-ról 64%-ra bővült a 2009-es negyedik negyedév óta. Bár minderre az ellenségeskedés miatt számítani lehetett, az elemzőket is meglepte a Google térvesztésének mértéke. "Az év hátralévő részében agresszíven fogunk terjeszkedni, bővítjük majd a kutatásért, fejlesztésért és eladásért felelős teamjeinket, hogy pénzügyileg és technológiailag is még sikeresebbek lehessünk" - mondta el Jennifer Li, a Baidu pénzügyi igazgatója.
Az elemzők szerint a cég leginkább riválisa kivonulásának, nem pedig a sikeres terjeszkedési politikájának köszönheti a sikert. "Nem sok minden változott azon kívül, hogy a legnagyobb ellenfelük otthagyta az országot. A Baidunak innentől kezdve nagyon könnyű a dolga, hiszen ki szállhatna szembe velük?" - kommentálta az eseményeket Daniel Ruby, a Chitika Inc. online hirdetőcég kutatási igazgatója, aki úgy véli, a Baidunak lehetősége van monopolizálni a piacot és folytonossá tenni a növekedést.