Mind meghalunk, de most tényleg
A NASA tudósai szerint több mint valószínű, hogy galaxisunk, a Tejútrendszer egyszer össze fog ütközni a szomszédos Androméda-galaxissal. A tudósok hét éven keresztül tanulmányozták a Tejútrendszert és a szomszédos Andromédát, a számítógépes szimulációk után pedig arra a következtetésre jutottak, hogy a két galaxis oldalirányú mozgása nem elég gyors ahhoz, hogy elkerüljék az ütközést.
A Tejútrendszer és az Androméda jelenleg 2,5 millió fényévre vannak egymástól, de 250 ezer kilométer/órás sebességgel közelednek egymáshoz, és sebességük egyre nő. Az ütközés után egy új galaxis keletkezik, de legalább kétmilliárd évbe telik, mire elnyeri végső formáját. Hogy a dolog még izgalmasabb legyen, elképzelhető, hogy a szintén szomszédos Triangulum-galaxis előbb találja el a Tejútrendszert, minthogy az találkozna az Andromédával.
A tudósok szerint egyelőre nem kell aggódni, mert az ütközésig legalább négymilliárd év van még hátra, ráadásul kevés az esély arra, hogy a Nap, vagy a Naprendszer bolygói megsemmisülnének a galaxisok találkozásánál. Az emberiségnek viszont nem lenne kedvező ez a változás: a Nap annyira felmelegedne, hogy alkalmatlanná tenné a földet az emberi életre.
Búcsúzóul tekintse meg a Monty Python ide vonatkozó remekművét:
Ennyit mára a tudomány és a technika újdonságaiból.