Új majomfajt fedeztek fel Brazíliában
2011.08.25. 11:19 - MTI
Eddig ismeretlen majomfajt fedeztek fel a brazíliai Mato Grosso állam érintetlen esőerdejében. A WWF természetvédelmi szervezet közlése szerint a kabócamajmok nemzetségébe tartozó főemlősre 2010 decemberében bukkantak rá, az azóta elvégzett elemzések pedig megerősítették a faj újszerűségét.
Az új faj színezete teljesen eltér a már ismertekétől. A majmot egy két folyó által közrezárt területen találták meg, így valószínűsíthető, hogy a folyók és mellékágaik természetes akadályt képeznek a régió különböző kabócamajomfajai közt - magyarázta Hernan Gutiérrez, a németországi WWF Latin-Amerika-szakértője.
A kabócamajmok Dél-Amerika nedves- és esőerdeinek aljnövényzetében élnek. Elsősorban gyümölcsökkel, rovarokkal és levelekkel táplálkoznak. A kutatócsapat húsznapos expedíciója során számos veszélyeztetett faj példányait észlelte - jaguárt, óriástatut, óriásvidrát és egy olyan papagájfajt is, amelyet eddig csak kolumbiai esőerdőkben figyeltek meg.

Kommentek
2011.08.25 11:50:38mákosnudli
Egy kép sokat segítene. :)
2011.08.25 12:06:06Tadzsikisztán
kép???
2011.08.26 05:59:42közönséges üregi zsidó
nesze, egy kép:[link]
2011.08.26 14:14:28GyMate
Itt egy valós kép a majomról:http://www.guardian.co.uk/environment/2011/aug/25/new-monkey-species-amazon