Rekordot döntött a Föld Órája akció
Elsőként Ausztráliában oltották le szombat este 60 percre a villanyokat, majd nyugat felé indulva sorra elsötétültek a városok.Csatlakozott az akcióhoz az egyik legnagyobb szennyező ország, Kína is, így a pekingi Tiltott Városban és az olimpiára készült Madárfészek Stadionban is kihunytak a fények.
Inidiában maradt a közvilágítás
A szintén nagy szennyezőnek számító India is részt vett a villanyoltásban: Delhiben és Mumbaiban az elnöki palota mellett az üzletek, a szállodák és a lakások nagy része is sötétségbe borult. Lekapcsolták a fényeket egy órára a világ legmagasabb épületében, a dubai Burdzs Kalifában is, ám biztonsági okokra hivatkozva nem engedélyezték a közvilágítás megszüntetését a hatóságok.
Európában is elsötétült a legtöbb nevezetesség. Párizsban több mint 240 épület világítását kapcsolták le, ám az Eiffel-torony 60 helyett mindössze 5 percre borult sötétbe. Londonban nem csak a Big Ben fényeit oltották le, de egy órára elsötétült a Piccadilly Circus híres fényreklámja is, Berlinben egyebek mellett a Brandenburgi-kapunál, Rómában pedig számos műemlék mellett a Trevi-kút kapcsolták le a díszkivilágítását is.
Az ausztrálok kezdték
Az Egyesült Államokban harminc állam vett részt a WWF környezetvédő szervezet által kezdeményezett akcióban, így mások mellett sötétbe borultak a Las Vegas-i kaszinók, a New York-i Empire State Building és a San Franciscó-i Golden Gate híd is.
A Föld Órája kampány 2007-ben kezdődött az ausztráliai Sydneyben, és hamar népszerű lett világszerte. Az idei akcióban minden eddiginél több város vett részt a közvilágítás lekapcsolásával, vagy mérséklésével, míg számos ember otthonában gyújtott gyertyát az elektromos világítás helyett.