Megtalálták az igazi Robinson táborát
Selkirk a Cinque Ports nevű hajó kormányosa volt, ami 1703-ban indult a Csendes-óceán déli részének felfedezésére. Míg a regényben Robinson hajótöröttként érkezik a lakatlan szigetre, a kapitánnyal állandóan konfliktusba keveredő Selkirket egyszerűen kitették lázadás miatt, amikor a hajó megállt az azóta Robinson Crusoe-szigetnek nevezett lakatlan szigetnél friss vizet felvenni. Selkirk négy évet és négy hónapot élt egyedül a szigeten, Chile partjaitól 600 kilométerre, aztán egy brit hajó vette fel 1709-ben. A története alapján készült világhírű regény tíz évvel később jelent meg, bár az máig nem tisztázott, hogy Selkirk és Defoe találkoztak-e, vagy az író csak a tengerész mendemondákból ismerte a sztorit.
A régészek most megtalálták a szigeten Selkirk egykori táborát, ami minden kétséget kizáróan alátámasztja a skót matróz történetét. Megtalálták egy navigációs műszert, ami a Cinque Portsról származott (azt a körzőt, amivel a térképen a távolságokat méri a navigátor), és a matróz fegyverét, amivel kecskékre vadászott (már amíg tartott a lőszer); a húsukat megette, a bőrükből pedig ruhát készített. Selkirk két tábort is épített magának, az egyiket egy forrás mellé, a másikat pedig a sziget legmagasabb pontján, ahonnan a tengert tudta kémlelni közeledő hajók után.
David H. Caldwell, a skót nemzeti múzeum vezetője szerint a most feltárt táborhelyek népszerű turistacélponttá tehetik a szigetet.