Több milliárd Földhöz hasonló bolygó lehet a galaxisban
Sokan, sokféleképpen próbálták már bizonyítani vagy cáfolni a földön kívüli értelmes, vagy éppen kevésbé értelmes élet létezését. Dr Alan Boss szerint minden földhöz hasonló bolygón megvan az élet kialakulásának az esélye, és a nagy számok törvénye alapján valószínűleg már sor is került ilyesmire.
Dr Alan Boss, a Carnegie Tudományos Intézet tudósa szerint a földhöz hasonló bolygókon már megjelenhettek az élet egyszerűbb formái.
Az űrteleszkópok eddig több mint háromszáz égitestet találtak a naprendszeren kívül, de ezeknek nagyon kis része lehet alkalmas az élet kialakulására. A legtöbbük gázóriás, mint a Jupiter, és nagy részük annyira közel van a saját csillagához, hogy semmilyen élőlény nem lenne képes túlélni a magas hőmérsékletet.
Azonban a föld-szerű bolygók korlátozott száma ellenére Dr Boss úgy becsülni, hogy minden naphoz hasonló csillagnak legalább egy olyan bolygója van, ami hasonlít a földhöz. E szerint az egyszerű számítás szerint nagyon sok olyan bolygó lehet, ami alkalmas az élet kialakulására.
„Nem csak arról van szó, hogy ezek a bolygók alkalmasak az élet kialakulására. Valószínűleg ez folyamat már el is kezdődött.” - mondta Mr Boss a BBC Newsnak. - „Viszont azt gondolom, hogy a legtöbb ilyen bolygón található élet a mi Földünk három- négymilliárd évvel ezelőtti állapotára hasonlíthat. Ez gyakorlatilag bakteriális életformákat jelent.”
Dr Boss szerint a Nasa márciusban induló Kepler misszója néhány év alatt találhat földhöz hasonló égitesteket.
A Nasa Kepler missziója március 5-én, keleti parti idő szerint 10:48-kor, magyar idő szerint 16:48-kor indul. Különleges aktualitása, hogy az űrszonda magával visz egy olyan dvd-t is, amibe bele van égetve a Benkó Dixiland Band neve.