Egy apró, homályos pontot egy Hubble-fényképen egy nagyon távoli galaxisként azonosítottak. Ez az eddig talált legmesszebb lévő csillagászati objektum, amit találtak és azonosítani tudtak. A messzi-messzi galaxis 13,1 milliárd fényévre van.
A Hubble űrteleszkóp 2009 augusztusa és szeptembere között fényképezte. Már korábban is arra gyanakodtak, hogy a nagyon homályos pont egy távoli galaxis lehet, mert a szélei nyújtottak voltak. Azt is feltételezték, hogy több millió fényévnyire lehet a Földtől. Ugyanakkor nem tudták kizárni azt a lehetőséget, hogy egy csillagról van szó – egy barna törpéről akár a mi galaxisunkban.
Nemrégiben újra megvizsgálták a pontot egy 8,2 méteres teleszkóppal Chiléből és az új képek alapján arra a következtetésre jutottak, hogy az objektum sokkal távolabb van a galaxisunknál. Valószínűleg 13,1 milliárd fényévnyire van, ezzel a legtávolabbi ismert csillagászati objektum, amit eddig felfedeztek. A galaxist abban az állapotában látjuk, amilyen 600 millió évvel az Ősrobbanás után volt, a mai feltételezések szerint ugyanis ez utóbbi 13,7 milliárd éve volt.