Ez a szervezet fiatalságának titka a NASA szerint
Az álló íróasztal nem megoldás az ülő életmód okozta panaszok megelőzésére. Az viszont sokat számít, hogy mennyit dolgozunk a gravitáció ellenében.
Az álló íróasztal nem megoldás az ülő életmód okozta panaszok megelőzésére. Az viszont sokat számít, hogy mennyit dolgozunk a gravitáció ellenében.
Mennyiben különbözik a kocsmafilozófia a filozófiától mint tudománytól? Cikksorozatunk legújabb részében erről beszélgetünk Török-Szabó Balázzsal.
Ki és miért nevezhető zseninek? És milyen lehet zseninek lenni? Török-Szabó Balázs filozófussal beszélgettünk.
Miért látunk valamit szépnek? Fejleszthető-e a szépérzékünk? Egyáltalán: micsoda a szépség? Török-Szabó Balázs filozófussal beszélgettünk.
Ha úgy érzed, egyre kevésbé megerőltető ugyanazt a teljesítményt nyújtani, akkor itt az ideje a nehezítésnek. Ehhez adunk most néhány tippet.
Cikksorozatunk harmadik részében életünk szabályairól beszélgetünk Török-Szabó Balázs filozófussal.
Vadászkutya, döglött bogár, bölcsőtartás térdhúzással – ha már unod a planket, ezeket a gyakorlatokat építsd be az edzéseidbe.
Mindent, amink van, a természettől kaptunk – te meg szoktad neki köszönni?
Sipiczki Csaba futóedzővel beszélgettünk arról, hogy mit jelent a gyakorlatban a pulzuskontrollált edzés, és hogy mit nyerünk azzal, ha az egyéni célzónánkban futunk.
Az egylábas guggolással próbálkoztál már? Mutatjuk a könnyített verzióját és még néhány hasonlóan hatékony láberősítő gyakorlatot.
Cikksorozatunk második részében ezeket a kérdéseket boncolgatjuk Török-Szabó Balázs filozófussal.
Ennek a tízparancsolatnak a hűtőszekrényeden a helye.
Muhari Gábor ultrafutó tanácsai neked is segíthetnek abban, hogy folyamatosan fejlődj.
Hogyan alakult a kapcsolatunk a növényekkel az elmúlt évezredekben? És hol tart ez a viszony most, a klímaválság kellős közepén?
Ezek a szempontok segíthetnek abban, hogy rövid és hosszú távon is eredményesek és élvezetesek legyenek az edzések.
Beszélgetések a filozófussal című cikksorozatunk első részében arra keresünk válaszokat, hogy mennyi minden hat az ember gondolkodására.
Elmagyarázzuk, miért olyan fontos a farizmok aktiválása, és néhány gyakorlatot is bemutatunk, amelyekkel hatékonyan megerősítheted a fenék izmait.
„Döglött bogár”, ablaktörlő, oldalplank, orosz csavarás – 22 hasizomfejlesztő gyakorlatot mutatunk hatékonyság szerint rangsorolva.
Tényleg olyan könnyű túltolni a fehérjebevitelt? Miért nem mindegy, hogy mikor és milyen fehérjét eszem? Mikor éri meg étrend-kiegészítőt szedni?
Bármennyire vonzó a „villámedzés” gondolata, a sérülések elkerülése és a hatékonyság érdekében a bemelegítésre is rá kell szánni 5–15 percet.
Egészségfejlesztéssel foglalkozó szakemberek és hobbisportolók osztják meg tapasztalataikat.
Ha a cél a fogyás, az állóképesség növelése vagy az izomépítés, nagy csodákat ne várj napi fél óra laza edzéstől. Akkor mégis mi haszna van? Elég sok.
A türelmetlenség, a rossz technika és az instabil lábak csak néhány azon tényezők közül, amelyek a fejlődés útjában állnak.
Mikor együnk, hogy ne hízzunk vissza? A tartós fogyásról szóló minisorozatunk utolsó részében ezt a kérdést vizsgáljuk meg.
Sem a kijárási korlátozások, sem a zord időjárási viszonyok nem jelenthetnek kifogást a rendszeres mozgás ellen.
Teszteld, mennyire vagy otthon a népi bölcsességek világában!
Az ókori filozófustól a kortárs színészig sok-sok híresség neve feltűnik ebben a kvízben. Nézzük, 12 kérdésből mennyire tudod a helyes választ.
Dr. Tombácz Dórával, az SZTE ÁOK Orvosi Biológiai Intézetének docensével beszélgettünk.
Kepes Andrással boldogságról, válságról, az emberi viselkedésről és a kultúrák jövőjéről beszélgettünk.
Miért olyan nehéz rávenni az embereket a mozgásra? Talán azért, mert túl agresszívak a módszerek, vagy mert nem az az elsődleges céljuk, hogy jobbá tegyék mások életét.
Egy válogatós magyar olaszországi kajakalandjainak tanulságai következnek.
Se nem nyer, se nem veszt, aki nem játszik. Lássuk, tíz kérdésből te mennyire tudod a helyes választ!
Török-Szabó Balázs filozófussal, a Fontanus Akadémia alapítójával beszélgettünk.
Ha azt hiszed, hogy a sunyi marketingtrükkök ismerete elég ahhoz, hogy ellenállj a kísértésnek, akkor ez a cikk neked szól.
Nem az átmeneti örömök felhalmozásától leszel igazán boldog, de van rá mód, hogy valóban elégedett legyél az életeddel.
Egy próbát biztosan megérnek ezek a módszerek – főleg, hogy azonnali eredményeket is hozhatnak.
Ha csak dekorációs elemként tekintesz egy növényre, akkor a 0. számú szabály: szemléletváltás.
Megszoksz vagy megszöksz! – nevet az arcunkba 2020 gyakran emlegetett jelensége, a bizonytalanság. Pedig van más út, ami még a javunkra is szolgál.
Kik és miért hiszik azt, hogy a helyzetük megváltoztatása reménytelen? És hogyan tudnának mégis felülkerekedni a tehetetlenségen?
Fedezd fel, mely helynevek, esetleg nemzetek rejteznek e rengeteg „e” megett!
Mit mond a filozófia, a történettudomány, a pszichológia, és hol tartanak a boldog élet titkának megfejtésében az agykutatások?
Van olyan ismerősöd, aki folyton szekál, mert szerinte mérgeket eszel, miközben tök egészséges az étrended? Akkor kezdhetsz is gyanakodni. Bemutatjuk az orthorexia nervosát.
Hogy érzed, minden az ellenőrzésed alatt áll? Vagy semmire sincs ráhatásod? Egyik sem nyerő életfelfogás, elmondjuk, miért.
Nem vagyok kártevőirtó szaki, de némi tapasztalatot szereztem már a rágcsálók távoltartásában. Elmesélem a legfőbb tanulságokat.
Nem lehetetlen meglelned, mely remekek, esetleg neves emberek rejteznek e rengeteg „e” megett.
Tippek a pszichológustól, hogy igazán megértő, empatikus és megbízható pajtás váljon a gyerekből.
Nincs szükséged önsegítő könyvek tucatjaira ahhoz, hogy könnyíts az életeden és a bolygónkat sújtó terheken.
Száz év múlva újra élhető lehet a bolygónk, a megoldás pedig egyszerűbb, mint gondolnánk – állítja a világhírű természettudós.
Mi értelme van az életnek? Erre a mindenkor aktuális kérdésre fókuszál a logoterápia, amit egy holokauszttúlélő bécsi pszichiáter dolgozott ki.
Lehet, hogy az időgazdálkodásban is a pesszimista hozzáállás a megoldás?
Nyilván emellett olyan szokásaik vannak, amelyek ellensúlyozzák a sok bevitt szénhidrátot. Mutatunk 5 ilyet.
Mi a jobb: nagyobb súlyokkal kevesebb ismétlést végezni, vagy kis súlyokkal és magas ismétlésszámmal dolgozni? Most ez is kiderül.
Te átélted már valaha az alvásparalízis borzalmait? Én igen, elmesélem, milyen volt.
És mi a baj 21. századi gyermekképpel? Dr. Vajda Zsuzsanna pszichológussal beszélgettünk.
Szűcs Csaba maratoni csúcstartó segítségével mutatjuk, mi mindenre kell figyelned, ha szeretnél minél jobban teljesíteni a következő versenyen.
Bogdán Richárddal, a Mensa Suli+ tehetséggondozó program egyik ötletgazdájával beszélgettünk.
A zene a lehető legjobb motiváló eszköz futáshoz, vagy inkább zavaró tényező? Szavazz!
Kunbajától Skóciáig: Balázs a kedvenceit ábrázoló képeket árveréseken értékesíti, és közben lazactenyésztésből él.
Dr. Szilágyi István kutató vegyésszel a szakterület szépségeiről és nehézségeiről, valamint külföldön szerzett tapasztalatairól beszélgettünk.
Mutatjuk, milyen apró trükkökkel lepheted meg az erőszaktevőt.