Szuper ajándék lehet ez a 18+-os társas, csak nem mindegy, kivel játsszuk
Vannak témák, amikről nagyon szeretünk hallgatni, de itt az idő, hogy beszéljünk is azokról.
Vannak témák, amikről nagyon szeretünk hallgatni, de itt az idő, hogy beszéljünk is azokról.
Gyönyörűen balanszolt világ, hűen tükrözi Herbert klasszikusát.
Kipróbáltuk Szabados Ági és Győri Zoli társasjátékát, ami tökéletes választás lehet a családnak karácsonyra.
Hajnóczy Soma kétszeres bűvész világbajnok saját fejlesztésű társasjátéka, a Fröccs igazi üdítő a nyári melegben.
De akár Veres Rozi bakurászait is harcba irányíthatjuk.
Ha szeretne megfeledkezni a bezártságról, és lefoglalni a családtagokat, ezekkel tegye.
Céltudatos pusztítás unikornisokkal egymás vagy medvékkel a babák ellen.
Mi lehetett a középkori magyarok kedvenc társasjátéka, amiből a mai napig Európa-bajnokságot is rendeznek?
Sem zombik, sem háborúk, sem egymást leigázó országok: van két társasjáték, amelyektől mintha a béke szigetén mennénk le alfába játék közben. És ennek ellenére egyáltalán nem unalmasak.
Egy új magyar társasjáték, a Portolano megmutatja, hogyan lehet az amúgy ismert ötletekből is valami újszerűt és jópofát kihozni.
Nem csak azért, mert sokkal szebbek egy lisszaboni hűtőmágnesnél: a gyönyörű portugál csempéktől ihletett Azul-társasokban sokkal több van, mint amennyi elsőre látszik.
Az Everdell – Az Örökfa árnyékában gyönyörű és különleges játék, amelyhez sokadszor is élmény leülni. Ez az a társas, amely megmutatja: az élményfaktor néha fontosabb minden másnál.
A Pandemicben a játékosok együtt utazzák be a Földet, miközben megpróbálják legyűrni a világméretű járványokat. És elég sok dologban hasonlít a mostani helyzetre.
Kipróbáltuk a múlt évtized egyik legnehezebb játékából készült társast. A Bloodborne: A kártyajáték nem rossz, de lehetne sokkal jobb is.
Egészen különleges módon jutott el a boltok polcaira két szuper, új magyar játék. De ha nem így lenne, akkor is jó lenne velük játszani.
Kipróbáltuk a Scythe tervezőjének új játékát, a Korképet, ami elég rendesen megosztotta a társasok rajongóit.
Fura macskás nénik, szevasztok! A legtökéletesebb ajándék a társasjáték, ezt mindenki tudja, aki kapott már valaha. Adunk tíz jó tippet, lehetünk ősemberek, tengeralattjáró-vezetők, de még gondolatolvasók is.
A Csak egy izgalmát leginkább csak az adja, hogy ki tudjuk-e röhögni azt, aki segítségképp egy teljesen mellément utalást írt.
Újraindult a hidegháború, a szovjetek erősödnek, 50 évvel később embert küldenének a Holdra. Egy különleges, magyar fejlesztésű társasjátékban.
Mutatunk három játékot, amit a kicsiknek szántak, de az egész családnak is működnek. Ráadásul nem szerencse kell hozzájuk, hanem ész és ügyesség is.
Madárrajongó hivatalnok tervezte meg hobbiból 2019 legnagyobb társasjáték-szenzációját. Elizabeth Hargrave változtatna azon, hogy a játékkészítés még ma is szinte kizárólag a férfiak terepe.
Összesen tizenkét óra alatt kellett a semmiből egy teljesen új társasjátékot összehozni. Lehetett volna hülye ötlet is, de olyan nagyszerű játékok jöttek ki a dologból, hogy alig győzték elhalmozni őket díjakkal.
Először rendeztek olyan versenyt itthon, amelyen a résztvevőknek egy nap alatt kellett a semmiből létrehozniuk egy vadonatúj társasjátékot. A központi elem egy macskafigura volt, sok meglepetéssel.
Az elmúlt egy-két évben magyar nyelven is megjelent egy csomó jó játék. Kiválogattunk közülük ötöt, amikkel nem nagyon lehet mellélőni.
Az Igen? című, magyar fejlesztésű társasban nem az a kérdés, hogy ismerjük-e a másikat, hanem hogy ismerjük-e, ő mit gondol magáról. Ez pedig pompás vitákat szül.
Az egyik játék vértanúságra biztat, a másik megbüntet, ha szembemegyek a Párt akaratával. És azt tudják, miről szól valójában a Ki nevet a végén? Vagy hogy a magyaroknak is van űrtársasjátékuk?
Egy társas, ami a szocialista hiánygazdaságból farag egy kompetitív, de könnyen érthető játékot.