A Quake áll a vérengzés hátterében
További Belföld cikkek
- Szökni próbált Vizoviczki László korábbi belső embere, de nem jutott messzire
- OMSZ: A krónikus betegek még az ünnepek előtt szerezzék be szükséges gyógyszereiket
- Kiderült, meddig lesznek nyitva a budapesti piacok karácsonykor
- Felkészülten várják a megnövekedett ünnepi forgalmat a Liszt Ferenc repülőtéren
- Orbán Viktor elárulta a nagy titkot: így győz majd a Fidesz 2026-ban
A témában egyébként sajtótörténetet írt a Népszabadság, Magyarország legkedveltebb napilapja, egyedül nekik sikerült lemaradni a virginai vérengzésről. Az amerikai időeltolódás miatt nehéz a nyomtatott magyar lapok helyzete, a lapzárta ottani idő szerint koraeste van legkésőbb, jó ha addigra az áldozatokat meg tudják számolni. A Népszabadság azonban továbbment: a 24. oldalon, mínuszos (rövid) hírbe hozta le a 33 halálos áldozatot követelő tragédiát.
Pedig a lap újabban még több figyelmet fordít önmagára: lapombudsmanokat kértek fel kiegyensúlyozottságuk vizsgálatára, kedden a Kék Áramlat-Nabucco gázvezetékvita témájának feldolgozását elemezte a két szakértő megállapítva, a Népszabadság rendesen, helyi értékén kezelte az ügyet, de az európai elképzelés mellett szóló érveket nem bontották ki eléggé.
A Népszabdaság is feldolgozta a pénteki demonstrációról elszállított tanár sztoriját, amivel a Magyar Nemzet is behatóan foglalkozott hétfőn. Annyi újdonság derül ki, hogy Szabó László Zoltán otthon felejtette szemüvegét, és ez az apró hiba egész napjára rányomta bélyegét. Sem a rendőrök azonosítószámát, sem saját vallomását nem tudta elolvasni (aláírni, aláírta).
A mínuszoshír-verseny második helyezettje a keddi fordulóban a Magyar Nemzet, amelyik annyira furcsállja Révész Máriusz fideszes képviselő törvény- (alkotmány-) módosító javaslatát, hogy margón számol be az ötletről: a gyerek után járjon plusz szavazati lehetőség a választópolgároknak. A lap óvatos szűkszavúágát korrekten megmagyarázza: az ötletet még nem látták a Fideszben.
Végezetül egy keresztényi üzenet bazi nagy betűkkel Szili Katalin kedvenc lapjából, a Népszavából:
Gyűlölet: nincs bocsánat.