Medgyessy kész bármilyen lépésre
További Belföld cikkek
-
Dömötör Csaba szerint a Tisza Párt kongresszusát Manfred Weberék finanszírozták
- Lesöpörte az asztalról a NOlimpia 2.0 népszavazás ügyét a Kúria
- Kislányokat futtatott egy hajdúsági férfi, aki képviselőként és ismert zenészként dolgozott
- Halálra gázolt a vonat egy embert Győr és Sopron között
- Főzés közben kigyulladt zsiradék miatt történt tragédia
Elterelő akció
A politikus úgy látja: Medgyessy Péter helyesen tette, hogy a parlament plénuma előtt utasította vissza a Magyar Nemzet című napilap állításait. A politikus szerint a támadás újabb bizonyíték arra, hogy egy eszközökben, módszerekben nem válogató politikai ellenféllel van dolguk. Úgy vélte: politikai ellenfelük ezzel az akcióval egyrészt a választási vereségről próbálja elterelni a figyelmet, arról, hogy ebben milyen személyes felelőssége van a Fidesz szűk vezérkarának, másrészt pedig az eddig megindult vizsgálatokról.
Beszélnek róla
A pártelnök megfogalmazása szerint a Fidesz-vezetők eddigi reagálásaiból is látszik, hogy nagyon kellemetlenül érintik őket az eddig megkezdődött vizsgálatok, és kétségbe vannak esve. Arra a kérdésre, hogy az MSZP bármelyik vezető testülete tárgyal-e az ügyről, azt válaszolta: ilyen kezdeményezés eddig nem érkezett. - Nyilván fogunk róla beszélni, de hogy szükséges-e valamilyen lépést tennünk, azt nem tudom megmondani - fűzte hozzá Kovács László.
A Fidesz nem elégedett
A Fidesz további magyarázatot vár a kormányfőtől. Pokorni Zoltán pártelnök délutáni sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: Medgyessy Péter "nem adott magyarázatot, csak magyarázkodott". A Fidesz továbbra is várja, hogy Medgyessy Péter egyértelmű választ adjon: volt-e szigorúan titkos tiszt a Belügyminisztérium állományában az előző rendszer idején. Úgy ítélik meg, továbbra sem hangzott el a válasz, hogy valódi-e az a dokumentum, amely a Magyar Nemzet június 18-i számában megjelent Medgyessy Péter múltja kapcsán. Pokorni szerint amíg a kérdésre nem születik hitelt érdemlő válasz, addig a miniszterelnök személyes morális válsága a Magyar Köztársaság eddigi történetének legsúlyosabb alkotmányos válságával fenyeget.
A Fidesz elnöke hangsúlyozta: egyetért Kuncze Gábor szabad demokrata pártelnök-frakcióvezetővel, aki az ügynöktörvénnyel kapcsolatos kérdések tisztázását szorgalmazta.