Nem a liberalizációra
Bárándy szerint egy adott ország társadalmi közfelfogása sok mindent meghatároz, és a magyar társadalom a drogokkal szemben nem megbocsátó. Az itt élők inkább az alkoholfogyasztásra van kondicionálva. Magyarországon egyebek mellett ezért az tűnik járható útnak, hogy nagyon egyértelműen elválasszák a droggal üzletszerűen "kereskedő" személyt az e személy áldozatának is tekinthető fogyasztótól. Az előbbit veszélytelenné tenni csupán nagyon súlyos büntetéssel lehet, az utóbbit viszont rossz helyzetéből lehetőleg ki kell vezetni. Ennek technikáját adná meg a módosított jogszabály, amely felajánlja a fogyasztónak, hogy a büntetőeljárást vagy legalább annak folytatását elkerülheti, ha a megfelelő segítség igénybe vételével a kivezető utat keresi.
Politika és igazságszolgáltatás
Bárándy Péter a hatalmi ágak egymáshoz való viszonyáról szólva azt hangsúlyozta, hogy a kormányváltás óta a végrehajtó hatalom és az igazságszolgáltatás közötti viszony az alkotmánynak megfelelően alakult, tehát a kormányzat az igazságszolgáltatást nem befolyásolja, a harmadik hatalmi ág függetlenségét tiszteletben tartja. "Amennyiben ilyen törekvés lenne, illetőleg az számomra megakadályozhatatlannak bizonyulna, annak a konzekvenciáját jól felismerhető módon nyilvánvalóan levonnám".
Nem ismerte Medgyessyt
Arra a kérdésre, hogy kínos-e a miniszteri posztot vállalni azután, hogy Medgyessy Pétert védte volna, Bárándy Péter elmondta, hogy "ez a kérdés Dávid Ibolya előző igazságügy miniszter tévedésen alapuló kijelentésére vezethető vissza", Bárándy azonban a jelenlegi miniszterelnökkel akkor ismerkedett össze, amikor Medgyessy Péter őt felkérte az igazságügy-miniszteri pozíció vállalására.