Hagyó szóvivőjét főállásban fizeti a BKV
További Belföld cikkek
- Teljesen kiégett egy hajó a Tiszán
- Sokan azt hitték, médiahack, de igaz: örökre bezárja kapuit a MikulásGyár
- Káoszról számolt be a bombariadó miatt megszakadt fővárosi buli egyik résztvevője az Indexnek
- Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyermek látogatott el a Parlamentbe
- Emelkedik a hivatalból kirendelt igazságügyi szakértők óradíja
Az Index információi szerint Hagyó Miklós, közlekedési ügyekért felelős főpolgármester-helyettes titkárságvezetője 2007 eleje óta folyamatosan a BKV fizetett munkatársa.
A MSZP-s politikus szóvivőjeként Horváth Éva szignója az elmúlt hetekben rendszeresen ott szerepelt a BKV-s ügyeket, így a vezérigazgató sorsát is érintő fővárosi nyilatkozatokon, de ezzel egyidőben Kocsis beosztottja is volt.
Szintén Horváth Éva írta alá azt a hétfői nyilatkozatot, amely jelezte, hogy a kórházban fekvő Hagyó képviseletében a Városházán is külön hatalmi ágat képvisel. A szóvivői közlemény kerekperec cáfolta a főpolgármester kabinetirodáján kiadott korábbi állítást, hogy Hagyó szóban felajánlotta volna a BKV felügyeleti jogának átadását Demszky Gábornak. A közlemény egyben a fővárosi szocialistákhoz irányította a felelősségi körök újraosztását felvető SZDSZ-eseket.
Horváth 2007 elején került a 4-es metró projekt keretében a közlekedési vállalathoz. Néhány hónapig a BKV Zrt. DBR igazgatósághoz rendelt szóvivője volt, ám a tavaly év elejétől már Hagyó belső embereként tűnt fel a hírekben.
A szóvivő jelenleg a közlekedési vállalat igazgatósági munkatársa napi 8 órás főállásban. Információink szerint fővárosi szóvivősége alatt bérét kétszer emelték. A menedzseri jövedelmekhez képest szerény, 300 ezer forint alatti nettó fizetését számos prémiummal és jutalommal tették kedvezőbbé. Horváth két és fél éves BKV-s pályafutása alatt mintegy 10 millió forintos premizáláshoz jutott.
Horváth Éva az Index kérdésére elismerte, hogy pillanatnyilag mindkét helyen dolgozik, de hozzátette: „a nemzetközi és a hazai gyakorlatnak megfelelően, mint kommunikációs szakember, amíg nincs összeférhetetlenség”, addig annyi helyen vállalhat munkát, amennyit teherbírása enged. A szóvivő szerint „a fővárosi önkormányzat, és az annak tulajdonában álló cég között nincs érdekellentét, ezért a két feladat ellátása nem összeférhetetlen, sem jogilag, sem erkölcsileg nem kifogásolható”.
A Hagyó mellett kommunikációs tanácsadóként megbízási szerződéssel tevékenykedő Horváth Éva azt állította, BKV-s munkaviszonya folytonosságáról személyesen Kocsis Istvánnal egyeztetett, az ő kérésére maradt a cégnél, és tőle az elmúlt egy évben sem kapott olyan jelzést, hogy elégedetlen lenne teljesítményével.
Horváth Éva 2006-ban, az országgyűlési választások előtt a Schmuck Andor által menedzselt Tisztelet Társasága szóvivőjeként tűnt fel a közéletben. A választások után az MDF-fel megállapodott szervezettől igazolt a BKV-hoz, de közben a stop.hu portált is irányította.