Vége a puszilkodásnak
Kerülje az egyébként szokásos üdvözlési formákat, a kézfogást és a puszit.
Próbálkozhat a lábak összeérintésével, a római köszöntéssel, vagy újra be lehet vezetni a biztonságos távolságból leadott karlendítést, esetleg azt is csak gumikesztyűben.
Kerülje a zsúfolt, zárt helyeket, a liftek használatát. Ha módja van rá, tartson minimum 1 méter távolságot más személyektől.
Köhögéskor, vagy tüsszentéskor tartson zsebkendőt a szája és az orra elé. Ha épp nincs kéznél, akkor is inkább a könyökhajlatába, és ne a tenyerébe köhögjön, tüsszentsen.
És mi van, ha nincs kéznél a könyökhajlatunk? Beletüsszenthetünk máséba?
Használat után a zsebkendőt dobja a szemétgyűjtőbe, vagy az eldobásig lehetőség szerint tartsa egy zárható tasakban.
Ez biztonsági tasakként is szolgálhat, átmenetileg a telefújt zsepis zacsiban tudhatja biztonságban pénzét, szendvicsét, cigijét, pizzáját. A használt zsebkendőket semmiképpen ne dobja a kukába, hanem szállítsa el a legközelebbi hőrerőműbe vagy atomtemetőbe.
Gyakran mosson kezet meleg vízzel és szappannal, különösen köhögés, tüsszentés, orrfújás és a zsebkendő kidobása után. Az alkohol-bázisú kézfertőtlenítők is hatékonyak. Ne érintse a szemét, orrát vagy száját a piszkos kezével.
Ha kéznél van egy steril nyelű partvis, inkább azzal piszkálgassa az orrát és a szemét.
Rendszeresen tisztítsa meg a másokkal közösen használt tárgyakat, a kilincseket, asztalokat, kapcsolókat, billentyűzetet, telefont, tollakat.
De ne felejtse el aztán megtisztítani a másokkal közösen használt tisztítószereket sem!.