Demonstráció a BVM Épelemet ellehetetlenítő ítélet miatt
További Belföld cikkek
- 300 milliárd forintért takaríthatja a kórházakat egy cég a következő négy évben
- Havazás várható Magyarország egy részén
- Bejelentett egy szivárgást a gázműveknek, a kocsijára terhelték a költségeket
- Teljesen kiégett egy hajó a Tiszán
- Sokan azt hitték, médiahack, de igaz: örökre bezárja kapuit a MikulásGyár
Az MKIK épülete előtt tiltakozók elfogadhatatlannak tartják, hogy nyolcmilliárd forintos kártérítést ítélt meg a választottbíróság a vita másik résztvevője, egy befektetési projektcég számára, lehetetlenné téve ezzel a mintegy 200 családnak megélhetést adó kft. működését.
A tiltakozók petícióját, a BVM Épelem Kft. ellehetetlenítése ellen fogalmazott beadványt Sárkány Viktor, a kft. dolgozója adta át a választottbíróság titkárságvezetőjének, Lukács Józsefnének.
A cég dolgozói ugyanezt a petíciót átadták a Fővárosi Bíróság épületében is.
A BVM Épelem Kft. és az Ablon Group érdekeltségébe tartozó Globál Center Kft. egy telekjogi tisztázatlanság miatt keveredett egymással több mint 10 éve jogvitába. A Globál Center Kft. ugyanis építkezni szeretett volna azon a Budafoki úti 17 hektáros területen, amely közös tulajdonú volt a BVM Épelem Kft.-vel., ám az építési projektcég olyan telekrészletekre adott be építési engedélykérelmet, amelyek még nem is léteztek. A Globál Center a BVM Épelem Kft.-t okolta, hogy nem tudta megvalósítani terveit. 2006-ban azután a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara mellett működő választottbíróságra került az ügy, amely ez év november végén úgy döntött, hogy a Globál Center Kft. 8 milliárd forintos kárigénye jogos az építkezés elmaradása miatt. Ezt az alperes BVM Épelem Kft. vitatja.
Az alperes cégnek azonban 30 napon belül ki kellene fizetnie a felperes kárigényét, amire Pálinkás János ügyvezető szerint semmi esély nincs. Amennyiben a Fővárosi Bíróság nem ad helyt a cég felülvizsgálati keresetének, úgy az ítélet jogerőre emelkedik. Ezután pedig a kártérítési összeg végrehajthatóvá válik. Ezzel mintegy 200 család megélhetése kerül veszélybe, ugyanis az alperes kft. dolgozói többségi tulajdonban van.
Az MKIK választottbíróságának, illetve a Fővárosi Bíróságnak eljuttatott petícióban a BVM Épelem Kft. munkavállalói úgy fogalmaztak, hogy a szóban forgó ügy nyíltan az ingatlan megszerzése érdekében indított per volt.
Nehezményezik, hogy a választottbíróságnál három jól képzett, azonban egy munkahelyen dolgozó jogász döntött a BVM Épelem Kft. ellenében. Úgy tudják, az igazságügyi szakértő is az alperes nézetét osztotta az ügyben, ám ezt a választottbíróság végül is nem vette figyelembe.